| scp3008 a întrebat:

Femeile mai merg la spovedanie dupa ce aud intamplari ca ale lui Visarion Alexa?

Citește mai mult la: https://www.digi24.ro/......xa-2087095

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sigur.

| CostinAlamariu a răspuns:

Asta e ca și cum ai întreba dacă oamenii mai au curaj să iasă din casă când se întâmpla atatea lucruri periculoase și rele afară.

Sau e ca și cum ai întreba dacă oamenii mai conduc mașina avand in vedere cate accidente se întampla.

Rahaturi de genul se întampla și o sa se tot întample în viitor. Pentru asta nu o sa stam toți în frică înghețați fără să facem nimic. Viața merge înainte cu sau fără cazuri izolate.

| mastadont a răspuns:

Și încă cum merg. Soția mea merge uneori iar de sărbătorile mari se face o coadă... Oricum i-am atras atenția asupra a ce fac anumiți preoți și sunt sigur că mi-ar spune dacă ar îndrăzni careva ceva. Ș-apoi vezi tu popă ce pățești că, eu nefiind religios, nu am respect pentru asemenea paraziți care trăiesc pe spatele societății. Unde stă maicămea într-un sat destul de izolat preotul îi tapează de bani aproape în fiecare lună, mai ales pe pensionari și pe oamenii bolnavi, care se tem ca nu cumva să nu-i îngroape dacă nu-și plătesc cotizațiile la merțanul din 2021 cu care umblă prea curvia sa, asta fiind amenințarea lui favorită cu care își stăpânește turma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă un doctor din câteva milioane face o greșeală atunci nimeni nu va mai merge la operație?

| BBJHHRUGs a răspuns:

Femeile sunt cele mai usor de manipulat cand e vorba de religie. Nu ai vazut ca in biserica majoritatea sunt numai babe?

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Femeile, daca sunt crestine, ar trebui sa lase spoveditul si sa mearga la singurul care iarta pacatele si anume Iisus.
Spoveditul la preoti e total inutil,pentru ca il ai pe Iisus,la ce mai trebuie sa mergi la un nene imbracat in negru sau in haur,pentru ca ortodoxismul il considera mijlocitor intre tine si Iisus,sau intre tine si Dumnezeu,fals.

Daca ai citi, ca om,destul din biblie ai afla ca ruga la Iisus,care a murit pentru tine, e singura cale spre rai.

In rest, afirmatii de genul spovedeste-te la popita, ca poate el sa vorbeasca cu Dumnezeu, e vrajeala.

| Holiday a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Isus, ca orice alte personaje mistice, dispar in anonimat imediat ce nu mai exista organizatii care sa le promoveze din diverse interese.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Parcă tu erai agnostic, nu protestant. Sau faci când pe agnostic când pe protestantul atunci cand îți convine?

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Geniule,esti adorabil.
Daca sunt agnostic, asta nu inseamna ca nu stiu cu certitudine ca ortodoxismul it s not ok))))))).
E o certitudine ca ortodoxismul e plin de prostii si asta cate facultati ai avea tu si ce zic eu nu poti demonta.
Te invit sa incerci, pup.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Pai si de ce protestantismul e mai ok decat Ortodoxia? Tu ca agnostic ar trebui sa ai o neutralitate intelectuala fata de orice religie, avand in vedere ca nu crezi în niciuna. De unde pana unde e protestantismul mai adevărat decat Ortodoxia pentru cineva care nu crede nici in una nici in alta?

| C0STEL22 a răspuns:

Dimpotriva,se fac programari.