| Steregoi a întrebat:

Fiecare om care se naste e mai mult o proba in procesul dintre Dumnezeu si Satan. Cand moare un copil Satan nu poate face nimic pentru a impiedica moartea copilului. Dumnezeu nu intervine pentru a salva copilul pentru ca oamenii au trecut de partea lui Satan cand Adam si Eva ( primii oameni ) au incheiat un contract cu Satan pentru a cunoaste binele si raul. Cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Te complici prea mult.
Din ţărână suntem făcuţi în ţărână ne întoarcem, acum e adevărat că unii o fac mai devreme iar alţii mai târziu, dar nu cred că depinde de cineva. Şi chiar dacă ar depinde, nu cred că putem noi interveni.