| Moisie a întrebat:

Fiind dovedit faptul ca animalele au si ele suflet, oare din ce cauza Domnul Isus nu doreste sa mantuiasca sufletele blande ale animalelor domestice, dar doreste foarte mult sa mantuiasca sufletele bestiilor cu aspect uman?
Oare sa fie din cauza ca animalele domestice nu au aceeasi potentialitate diabolica pe care o are o bestie umana?
Oare acest fapt nu confirma diabolicitatea celui care isi spune singur Lucifer si dupa invierea sa recunoaste ca a ajuns Seful Iadului?

Răspuns Câştigător
| DarkAndDreary a răspuns:

Ce ti se pare asa agresiv la intrebarea lui?
Si imi place cum ai scris "crestinismul" cu litere mari.

9 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Fii tu serios in religia ta si lasa CRESTINISMUL in pace. Intotdeauna esti tendentios si aproape violent in intoleranta. Chiar, ce religie ai tu, asa agresiv cum esti?

| Moisie explică (pentru milan9):

Singura adevarata, si anume una bazata pe Cunoasterea Rationala si nu pe credinta a proasta cum este de ex a ta!

| DarkAndDreary a răspuns (pentru milan9):

Ce ti se pare asa agresiv la intrebarea lui?
Si imi place cum ai scris "crestinismul" cu litere mari.

| NI_KA_IC_XC_1993 a răspuns:

Animalele n-au suflet mai copile, numai oamenii au suflet si trup, animalele au suflare de viata. Ingerii sunt trupuri eterice la fel si sufletele noastre, iar la final cand va fi invierea cea de obste, trupurile noastre vor invia pe deplin pnevmatizate impreunate cu sufletele si vom face parte dintr-o pnevmatologie hristologica transcedentala.

| Moisie explică (pentru NI_KA_IC_XC_1993):

Tu chiar ca esti rupt de realitate!
Si de atatea sminteala folosesti termeni luati din Biblia scrisa de niste oameni primitivi, care nu aveau nici cele mai elementare cunostinte stiintifice/
Se poate sa fii atat de ramas in urma. acum in era informatiei?
Cand ma uit la cateaua mea, vad ca are mai mult suflet si mai multa iubire decat orice biserica crestina cu soborul ei de popi!

| NI_KA_IC_XC_1993 a răspuns (pentru Moisie):

Deuteronom 17:12. Omul care, din mandrie, nu va asculta de preotul pus acolo ca sa slujeasca Domnului Dumnezeului tau sau care nu va asculta de judecator, omul acela sa fie pedepsit. Batjocorirea ucenicilor Lui Hristos si a clerului Bisericii este datorata demonilor care locuiesc in tine si te ineaca in pacatul mandriei... vai si amar de viata ta de oligofren... Iti traiesti viata pe acest site TPU.

| Moisie explică (pentru NI_KA_IC_XC_1993):

Hallo! Deuteronomul nu are nicio legatura cu crestinismul pentru ca el face parte din Torah, si crestinii nu au nicio legatura cu Torah. asa ca acolo in Deuteronom nu este vorba de Dumnezeul care a umblat la femei si are cu una din ele un copil din flori, ci de Dumnezeul care nici astazi nu are copii.
Eu nu tin minte sa fi batjocorit ucenicii lui Christos din simplul motiv ca nu stiu cine este Christosul, pentru ca in Biblia mea nu reiese de nici unde ca Isus din Nazareth a fost vreodata uns in functia de Rege, ci doar ca unii contemporani cu el i-l acuzau bca lucreaza cu puterile lui Belezebub, asa ca diagnosticul tau de oligofren este gresit, dar sigur ca este clar ca esti un analfabet structurakl pe care nici atat nu l duce capul sa inteleaga ca Christos inseamna UNSUL si in Biblie nu vedem niciunde ca ar fi fost uns, asa ca cine este de fapt Christosul?

| NI_KA_IC_XC_1993 a răspuns (pentru Moisie):

Sa stii ca la Balaceanca te interneaza gratiuit, nu trebuie sa platesti, asa ca te poti duce, daca vrei sa ajungi cat mai repede poti suna la 112 si le poti spune celor de la salvare ca ai facut epilepsie de comitzialitate happy. Acolo iti este locul la BALACEANCA!

| Moisie explică (pentru NI_KA_IC_XC_1993):

Esti cumva preot la Balaceanca de cunosti atat de bine asezamantul?
Sau pur si simplu ai evadat de acolo si iti este dor ca acolo ai fost coleg de camera cu Isus si cu Apostolul Pavel?
In rest ma asteptam sa fi atat de incult incat sa nu stii ca Deuteoromul face parte din Torah, si ca Deuteronomul este Legea lui Dumnezeu, si atat de redus la bibilica incat sa nu stii ca crestinismul nu urmeaza Legile din Deuteronom!
Asa ca despre intelesul cuvantului Christos, nici nu poate fi vorba sa-l intelegi la fel cum nu te va duce niciodata capul sa intelegi ca Dumnezeul cu care Avraam a facut legamantul, nu are niciun copil p[ina in ziua de azi, si daca nu crezi intreba rabinii au imamii ca iti explica ei ca tu bati campii!
Cand ajungi la locul nasterii tale,(la balaceanca, sa nu uiti sa-mi trimiti o postare

| Moisie explică (pentru NI_KA_IC_XC_1993):

In lumea normala in care traiesc eu, care este cea mai dezvoltata din Europa, si nu Republica Balaceanca cu capitala la Bucuresti, in care vietuiesti tu, toate tratamentele medicale sunt gratuite, pacat ca la voi in uriasa casa de nebuni medicamentele sunt scumpe si iar ca rezultatul este cel pe care-l stie toata lumea, si anume ca Republica Balaceanca este un gunoi!