| anonim_4396 a întrebat:

Frica de Creator? De ce creştiniilor le plac să se creadă mai inferiori decât Dumnezeu şi să îl trateze cu o oarecare mândrie.Pot să spun că după încercări multipe am reuşit dedublarea(pentru scurtă perioadă sau aşa mi sa părut) şi îţi dă de gândit chestia, poate pentru început nu am văzut nu ştiu ce entităţi doar nişte ochi mai speciali care mă priveau din îndepărtare. Apoi m-am gândit la corp şi am revenit.

31 răspunsuri:
| AnonimDinRomânia a răspuns (pentru Regizorul):

Ceea ce am vrut eu să spun e că majoritatea oamenilor consideră religia un lucru bun, și într-adevăr este, dar până la un punct. Am spus manipulare pozitivă fiindcă fiind credincios eviți unele vicii.
Este evident că religia are un mare rol în izbucnirea războaielor.