| StreetZm a întrebat:

FUNDA! Salut,deci vreau sa stiu niste raspunsuri, TABLA Ouija e reala, adica cred ca e reala. As vrea sa incerc dar voiam sa vorbesc cu cineva care s-a jucat si a mers.

Va rog doar raspunsuri normale!

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Eu cred că implică puterile demonilor și e mai bine să te ferești.Rugăciunea e o soluței mult mai bună, face bine sufletului, satan ce dă cu o mână ia cu cealaltă. Doar Dumnezeu are o dragoste infinită pentru noi și ne vrea binele.

5 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Aceste procedee implică puterile demonilor și este periculor sa ai de-a face cu ele. sad
In schimb, rugăciunea este o solutie mult mai bună...

| drutzix a răspuns:

E un joc patentat prin 1890.

| PogChamp a răspuns:

Tabla ouija ca obiect este reala, dar ca functionalitate este la fel de eficienta ca respiratia sub apa.

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Eu zic sa incerci si te convingi. Apoi vedem daca iti mai trebuie tabla asta.Ideea e ca nu tabla in sine e cea reala, ci faptul ca invoci ceva sau pe cineva. Poti sa ti desenezi pe hartie ceva asemanator si sa vezi ce reala e si treaba aia.Cine a incercat nu recomanda nimanui, ca pana nu incerci n-ai cum sa stii ce poti sa patesti.