| alinamaria2107 a întrebat:

Heeii big grin joi plec intr-o excursie cu familia si cu cativa oameni de la biserica in Nordul Moldovei si in Maramures pentru a vizita manastiri si multe altele, timp de 4 zile. faza este ca nu stiu cu ce sa ma imbrac :/. Am auzit ca nu ai voie cu blugi mulati,ci doar cu rochii sau fuste lungi si nu ai voie cu umerii descoperiti. Intrebarea mea este daca pot purta fusta de aia lunga (cum se poarta acum la tineri),care se poarta cu un tricou/maieu? sau pot purta pantaloni de trening? Sau rochia trebuie sa fie mai lunga de genunchi? daca nu, atunci ce pot purta (am 15 ani??
Dau funda :X

Răspuns Câştigător
| pet555 a răspuns:

Fusta lunga dinaia cum se poarta acum la tineri cred ca ai voie, daca iti iei maieu ia-ti ceva peste el, eventual iti poti lua tricou. Fusta cred ca trebuie mai jos de genunchi. Eu am fost intr-o excursie demult acolo si s-ar putea sa fi purtat trening. Totusi, ar fi bine sa iti iei ceva putin putin mai elegant. Asta e parerea mea, nu stiu daca te ajuta, eu nu prea merg la manastiri happy

| pet555 a răspuns (pentru pet555):

Eu stiu ca pot sa iti iei si pantaloni, daca sunt normali ca toti pantalonii normali, si peste genunchi. Parerea mea

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ai 15 ani, te pot imbraca cum vrei.

| Andrei7520152 a răspuns:

Mergi la Barsana. E destul de fain locul: http://www.romanianmonasteries.org/rom/images/barsana0.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ceva negru, frumos elegant si usor, din solidaritate si respect cu cei ce sant morti pentru lume si vii pentru mantuitorul nostru.fiindca ei se roaga si pentru noi, mai ales pentru noi cei pacatosi.iar negrul este o culoare frumoasa daca stii sa-l porti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi sanatoasa si calatoria sa-ti fie cu folos si ziditoare de suflet.sa vezi, mai ales buna randuiala in vietuirea acelor oameni si femei, curatenia, bunul simt, ordinea si cele atat de placute de pe acolo.

| Bringmelight a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te imbraci cum vrei tu, in limita decentei. La urma urmei conteaza credinta, nu imbracamintea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bringmelight):

Da.te poti duce oricum acolo unde scrie ca nu poti intra decat imbracat cuviincios.decent insamna si infasurata intr-o plasa de pescuit.asa nu esti nici imbracata nici dezbracata, deci nimeni nu se poate plange.dar, decent, cred ca spune totul.bringhmelight? cum poti ajunge la cineva; nici imbracata,nici dezbracata, nici calare, nici pe jos, nici pe drum, nici pe langa drum? primul indiciu il ai!

| alinamaria2107 explică:

Am fost aseara PcGaming, dar din pacate am ajuns pe la ora 22 acolo si manastirea era inchisa.