| Blackkpanda66 a întrebat:

Hei, am o intrebare cam ciudata. In primul rand, vreau sa imi spuneti daca farmecele si vrajitoria etc. exista. Pentru ca, inca de la 4 ani parintii mei s-au imprietenit cu o femeie muslumanca de la tara, iar dupa un timp tatal meu tot facea prosti si alte chesti rele, iar mama mea zicea ca femeia aia si cu mama ei faceau farmece pe tatal meu. Iar asta s-a intamplat cand eram mai mica. dar ieri, femeia asta a revenit si i trimite messaje tatului meu. E foarte ciudat, de cand a inceput sa vorbeasca cu el, tatal meu si mama mea s-au certat. iar mama mea a plecat in Romania (nu sunt in Romania). Si ma gandesc ca vrajitoarea aia a facut vreo vrajitorie idk. Deci, credeti ca exista chestia asta? daca da, cum il fac pe tatal meu sa nu mai vorbeasca cu vrajitoarea aia? ca e atras de ea... P:S nu e o gluma, asa ca nu faceti glume :l

10 răspunsuri:
| Popcorncubranza a răspuns:

Fa un bol mare de spaghetti si arunc-o in el.

| Aasdfghj a răspuns:

Dar ce dovada are sau ai ca este vrajitoare acea femeie? Probabil a spus asta pentru ca erai mica si nu intelegeai anumite lucruri. Cel mai probabil tatal tau o insela si poate inca o face cu acea femeie. Deci. unde e vrajitoria?

| Blackkpanda66 explică (pentru Aasdfghj):

Este o vrajitoare, mama mea gasea mereu chesti ciudate la taicamiu in camasa sau in buzunarul de la pantaloni, iar chestile acelea erau vrajite de ea. de fiecare data cand mergea la ea venea cu ceva la el in buzunar si se comporta foarte ciudat. toata familia mea o cunoaste pe aceasta femeie si nimeni nu se mai apropie de ea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cand eram in clasele de liceu, ne-am intrebat profesorii daca exista vrajitorie.Profesorul a spus,,Cum ati ajuns pana on clasa a(nu mai stiu in ce clasa si intrebati asta?'''

Iata ce gandesc eu... Vrajitoria,farmecele sunt un mijloc de manipulare a celor naivi.S-au auzit cazuri in care oameni cu studii peste medii au ajuns la vrajitoare si s-au vazut ruinati, pentru ca vrajitoarele cer averi pentru afla fix ce vrei sa afli.
Imaginia mea despre vrajitoare (din povestile citite in copilarie)este o femeie batrana facand diferite potiuni, si umba calare pe matura.
E la fel cu Zmeul -Zmeilor, Fat frumos, Ileana -Cosanzeaza....personaj de povesti!
Eu cred ca tatal tau si femeia ia au o relatie...lsa-i pe adulti sa rezolve problema!

| Dismally a răspuns:

Da, exista vraji si farmece, dar nu cred ca tatal tau si-a schimbat comportamentul din cauza aceasta, sunt alte motive.

Răspuns utilizator avertizat
| VelaJohnny a răspuns:

Musulmanii devotati religiei islamiste nu se ocupa cu farmece. Ele exista dar nu stiu ce sa zic in cazul asta. E ciudat cum de e atras de ea. Au reguli „naspa". Posibil sa fie ceva la mijloc.

| Complement22 a răspuns:

Există vrăji, musulmana aceea avea ceva ciudat la înfățișare? Îți pot zice cum se recunoaște una. Prin piele, ochi, dinți și păr. Să nu crezi că femeia aia e călare pe o matură și cu un coif în cap și zice "hocus pocus preparatus " și gata intri în vrajă. Te rog să reții că înfățișarea e importantă. Dinții îngălbenesc, părul capătă o nuanță palidă, ochii se măresc iar pupilele devin tot mai ovale (nu mă gândesc la o pisică ) și prin albirea pielii. Tatăl tău poate e atras de ea din punct de vedere fizic, poate genul acela de femei preferă, și niciodată să nu o eviți intr-o discuție privată. Să îți fie teamă de ea dacă tot ce am scris dă roade. Te rog mai gandeste-te la acea femeie.

| Georgescu_Miriam_1999 a răspuns:

Cel mai probabil, mama ta este geloasa pe musulmanca si de aceea zicie ca este o vrajitoare. Dar daca femeia aceea chiar este o vrajitoare, nu prea ai ce face si nu cred ca ar trebui sa te amesteci pentru ca vrajitoria chiar exista, prin puterea Satanei si daca te-ai amesteca prea mult poate te-ar vraji si pe tine. Din cate am auzit, nu se ating de oamenii care au la ei obiecte sfinte...

sper ca te-am ajutat :*

Răspuns utilizator avertizat