| Nomealy a întrebat:

Eu cand eram mica am fost bolnava de frica, un fel de lipitura,... daca au mai patit si altii stiu despre ce vorbesc.Am fost la o femeie batrana dintr-un sat care descanta se dezleaga farmece si m-am vindecat.
De la un timp mi se face rau cand vorbesc despre vise, vraji si vrajitori, adica nu ma doare nimic, doar ca ma simt rau in sens spiritual...o data ma luasem in vorba cu mama despre femeia aceea la care am fost cand eram mica ..mama zicea ca ar fi bine sa ma duc iar ..in momentul acela cand mi-a zis am inceput sa plang foarte tare si sa am o stare ciudata, ma simteam ca o umbra, in fine, i-am zis ca e pacat si ca nu vreau sa ma duc si ea a zis ca asa e, am dreptate

Credeti ca are vreo legatura cu acea vrajtoare?
Un sfat, o parere...
Nu am nevoie de raspunsuri din partea ateilor de pe acest site, nu e autosugestie, e ceva ce am simtit cu adevarat.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai nevoie de un tratament medical. Porcaria aia de baba n-are nici o putere.

| anonimg a răspuns:

Tu la necredinciosi cauti pacea lui Dumnezeu?
Cauta sa cunosti pe Dumnezeu; preda-ti viata Lui si atunci vrajmasul nu va mai avea acces la caile sufletului tau. El acum are acces din pricina ca ai apelat la el in trecut. Nu va mai avea acces din clipa in care iti vei preda viata lui Dumnezeu. Grabeste-te; caci in lucrarea aceasta nu este zabava. Este in joc mantuirea ta. Dumnezeu iti va iesi inainte daca vei face tu pasul acesta. Dumnezeu trebuie sa vada initiativa/dorinta aceasta la tine.

| Holiday a răspuns (pentru anonimg):

E o vorba: "scapa de dracu` si da de taica-su". De la babe, la povesti religioase...

| Holiday a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog bun, nu de descantece facute de babe...

| Ben00 a răspuns:

Du-te la un preot sa iti citeasca o rugaciune de dezlegare. Mai citesc si episcopii la sfarsitul unor slujbe. Este bun si maslul care se face vinerea.