| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Parca minciuna era un mare pacat.
Nu este un pacat sa iti minti copilul in ajunul Craciunului ca exista Mosu'?

22 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Sunt convinsa ca daca vine tactu cu un laptop super si zice ca este de la Mos... tu o sa il refuzi la cit de ateist esti, ptiu sa nu te deochi. Vezi sa nu dai in brinci de atita inteligenta.Eu zic inainte sa postezi stralucitele tale idei sa faci o curatenie prin minte Incerci o clizma musai sa pui si niste esenta de ardei iute ca sa fuga mintea mai iute la locul ei

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Eu zic sa-ti mai tii gura aia spurcata si sa nu-ti mai dai cu parerea despre mine.Nu ti-am cerut sa raspunzi la intrebari si nu cred ca am mentionat nicaieri ca sunt atee.winking

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Si inainte sa mai te apuci sa dai raspunsuri tampite pe TPU sa faci un control psihologic.

Răspuns utilizator avertizat
| Danutza27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma dar tu esti bilbiit ca te repeti, asculta sfatul dat de mine mai sus si te vei inzdraveni Nu il lua ex pe @GIGELULU ca ajungi asemeni lui (ala cu serialul cu pocaiti care nu mai are sfirsit si este abia la ep 20 si mai ai de aplaudat inca 200 de ep de timpenii). Uite sa nu zici ca sunt fata rea dau si eu un inteligent sa te incurajez

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Mai bine repet o tampenie inteligenta de 10 ori decat sa scot n tampenii pe gura pe minut ca tine. wave Nu-mi trebuie nici un inteligent din partea ta, multumesc!

Răspuns utilizator avertizat
| Danutza27 a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Nebunaticule tu oi fi frumuselul ala care ii face curte lu SaintOcea pe patimi voi va patimiti de mult.Gurile rele spun ca ai fost la intilnire cu chiloti de tabla dar el a venit cu flex alimentat cu acumulatori, Prost il credeai sa umble cu prelungitorul dupa tine si sa nu aiba priza la indemina.Scuze am uitat voi aveati cerc de literatura De coane daca te maninca in. nici cu nadragi de tabla nu scapi. Poate daca ii faceai din blindaj de tanc facut la IMGB aveai scapare, Ca nu stateai sa fuga ala cu tuburile de oxigen si acetilena, in spianare dupa tine, sa il taie cu flacara oxi/acet ca te pirlea la cap (ala care gindesti tu si il folosesti cind stai pe scaun )

| Danutza27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si prostia repetata de multe ori in mintea ...devine adevar Pe cuvint am dat acel inteligent

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Nu te mai crede asa inteligenta ca nu esti.Fiecare vede adevarul in felul lui... daca eu consider ca ceea ce am spus e inteligent, pentru mine asa este iar parerea ta e egala cu 0.

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Da mult iti place sa aberezi.Tu ce visezi noaptea vi si povestesti pe TPU?

| 愛日本 a răspuns:

Mosu ' e un simbol, o tradiţie, şi el nu există dar A EXISTAT! doamnee de ce puneţi întrebări stupide înainte să citi ţi Biblia?

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Nu,nu este pacat,pentru ca de fapt aceasta este o traditie,si asa se obisnuieste, asta inseamna de fapt spiritul Craciunului!love struckNu simt copiii bucurie si il asteapta cu nerabdare pe Mosul in fiecare an? De ce sa le spulberam iluziile?happySi in plus, Mosu'chiar a existat odata!happy

| nesuferit a răspuns:

Dar cand ii zici copilului ca exista dumnezeu, asta nu e tot o minciuna?

| anonim_4396 explică (pentru nesuferit):

Mosul stim cu siguranta ca nu exista, ok? Dumnezeu e altceva... asta nu-i putem dovedi ca exista sau ca nu exista...

| nesuferit a răspuns (pentru anonim_4396):

O carte plina cu basme si un om care se crede isus si care a fost omorat, intru mod destul de umil pentru pentru un zeu, numi dovesdesc mie, si nici nu cred ca pot dovedi cuiva ca exista dumnezeu.Si in plus zeii astia au parut, inca din vechima, tocmai din dorinta omului de a explica anumite care lucruri care i se pareau fantastice, cum ar fi ploaie, seceta, eruptia unui vulcan, un cutremur, bla bla.Parerea mea, personala, este ca nu mai avem nevoie de dumnezeu, iar preotii care o freaca la greu, ar trebui pusi la munca Pace

| w1NNNd a răspuns:

Buna intrebare smug

| Last13Lucky a răspuns:

La asta nu m-am gandit thinking dar da este...ca doar tot minciuna e nu?

| marinelpop a răspuns:

Isus Cristos a spus: „Închinătorii adevăraţi i se vor închina Tatălui cu spirit şi cu adevăr, căci astfel de închinători caută Tatăl" (Ioan 4:23). Când Dumnezeu priveşte în inima voastră, vede el oare că tânjiţi după adevăr? Sperăm ca răspunsul să fie un „Da" hotărât!

| ACat a răspuns:

Pai daca ii spui copilului ca nu exista Mosu' sigur se va supara si va plange ( bine... daca e mai mic) cand este mai mare poti sa ii spui ...Eu am aflat de la 9 ani ca parintii ne aduc de fapt cadourile si ca Mosu' nu exista:d

| anonim_4396 explică (pentru ACat):

Daca nu i-ai baga de mic in cap ca exista Mosul n-ar stii de "existenta" lui si nu va plange.winking