| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg la scoala care se poarta foarte ciudat. Face semne satanice fara sa isi dea seama, dar le face si cu buna stiinta. De exemplu, este atent la cineva care vorbeste si in acelasi timp face semne din acelea. Mai face si semne masonice... Si la ora de religie, cand zicea crezul, facea un semn satanist. straight face Credeti ca poate fi posedat?! Daca da, cum ar putea fi "deposedat"? Daca se poate, as vrea raspunsuri de al cei ortodoxi, deoarece chestia asta poate sa difere de la o religie la alta. (*nu am nimic cu cei de alte religii*)

FUNDA.

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Stropeste-l cu agheasmă mare.

13 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

"Face semne satanice fara sa isi dea seama, dar le face si cu buna stiinta"

Ai cumva o boala?
Si ce semne sataniste facea?

| mODIN a răspuns:

Isi bate joc...

| Ađřıαηηα a răspuns:

Semne satanice? laughing))) Mi-ai imbunatatit ziua. laughing
Posedat nu cred ca e. oh go on Nu exista asa ceva, dar ca sa fii sigur exorcizeaza-l. laughing)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E posedat pasiv, dar va fi si activ, atat cat vrea diavolul

| Alphawolf a răspuns:

Ce inseamna semn satanic? Semnele alea de care vorbesti sunt inventiile oamenilor. In concluzie, tu esti problema, tu esti "posedat", nu colegul tau!

| ErrorFound a răspuns:

Poate e satanist.
Poate e doar un copiator cacacios.
Poate e doar tampit si nu-si da seama.
Nu e posedat, nu exista astfel de tampenii.

| Moisie a răspuns:

NU! Nu este posedat ci doar un tanar dezorientat care a inteles ca religia crestina este o religie plecata de la oameni si nu de la Dumnezeu, si este o religie care i se inchina "dumnezeului" veacului acesta, adica lui Dracu!

Răspuns utilizator avertizat
| BogdanVasc a răspuns:

Stai de vorba cu el poate?

| adrian1419 a răspuns:

Nu e posedat nu te speria.E alegerea lui ce religie are si asta nu te va afecta pe tine sau pe altcineva in afara de el.Sincer eu nu cred in magie sau alte chestii deci nu te speria

| DuncaClaudiu a răspuns:

Pai.ori le face fara sa-si dea seama ori cu buna stiinta....de unde stii ca acelea sunt semne satanice?

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns (pentru DuncaClaudiu):

O colega mi-a zis ca toate triunghiurile si chestiile ce le face el sunt semne satanice.winking Plus ca a zis si el chestia asta, asa ca...