| Mihaita21 a întrebat:

Heloo happy

Deci ştiu că mulţi cred că visele sunt doar lucruri pe care le vede subconştientu', da' ţin să cred că e ceva de capu' lor şi vreau să cred asta.
Deci la un interval de 3 - 4zile visez că mor. laughing În diferite moduri cad cu liftu', merg cu raliu' şi ies prin parapet, conduc şi fac accident, cad de la etaj etc.
O dată am visat că am murit şi am rămas spirit şi că am început să lăcrimez de tristeţe, când m-am trezit aveam ochii umezi. Pentru unii o suna cretinism laughing nu condamn da' se întâmplă foarte des, ce înseamnă? că mă "cată" "ăl" cu coarne? laughing

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Am doua interpretari pentru tine moarte;
-subcontientul iti sugereaza ca te indrepti intr-o alta directie, pentru a ocoli pericolele.
-simboliza incheierea unei etape din viata. Este un fel de proces de purificare al sufletului, renastere a ego-ului.

Iar interpretarea la cadere poate insemna:
- este ceva psihologic si inseamna ca nu te simti in siguranta. In cazul in care ai agata o fata sau faci o afacere nu ti fa iluzii.

Deci visul e o avertizare!

17 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

După un timp o să ai alte vise, care nu se vor realiza nici alea.

| danut a răspuns:

Pentru toti cei ce tot pun asemenea intrebari am sa explic cum sta treaba cu visele. In principiu (general) visele sunt descarcari nervoase ale creerului in timpul somnului privind activitatea zilnica, constienta a omului. Fara aceste descarcari, creierul s-ar satura si omul ar muri. Exista visele "profetice" care sunt vise induse de catre Duhul Sfant sub conducerea lui Dumnezeu. Aceste vise nu le au toti oamenii ci doar enorm de putini, oameni ALESI pentru acest lucru in mod SPECIAL, oameni care fac parte DOAR dintr-un anumit POPOR (spiritual). Coditile pot fi modificate de catre Dumnezeu in anumite conditii (dupa voia Sa). Visele profetice nu sunt date orcarui om, in speta profetii au si viziuni pe langa vise pentru confirmarea viselor. Un profet biblic in timpul primirii unei profetii (poate dura si 12 ore) NU RESPIRA dar are activitate fizica fara a fi constient la cele din jurul sau. Este OBLIGATORIU ca atunci cand primeste o profetie omul SA TRAIASCA DAR SA NU RESPIRE. Asa sunt (erau) verificati profetii adevarati. Daca ai martori pentru asemenea detalii poate visul tau are un sens, altfel doar o mancare nedigerata ziua a afectat creierul, noaptea.

| HueyFreeman a răspuns (pentru danut):

Si tu chiar crezi ce ai scris acolo?

| danut a răspuns (pentru HueyFreeman):

Aici nu este vorba de credinta ci de fapte verificate si rasverificate.

| HueyFreeman a răspuns (pentru danut):

De catre cine? Un popa fara acces la civilizatie?

| danut a răspuns (pentru HueyFreeman):

Nu prietene ci de oameni de stiinta, unii cu diplome dar cu "intrebari si raspunsuri" ca ale tale.

| HueyFreeman a răspuns (pentru danut):

Nu prietene, acei "oameni de stiinta" nu exista pana nu au un nume. Niciun asa-zis om de stiinta intreg la cap nu ar confirma acele prostii.

| danut a răspuns (pentru HueyFreeman):

Tu faci aidoma celor care spun ca sunt crestini dar nu vor sa cunoasca principile pe care trebuie sa le aplice un adevarat credincios. Motivul, daca nu stiu, nu trebuie sa fac, sunt absolvit de "vina'. Asa si cu "recunoasterea" stiintifica la care faci tu referire, vad foarte bine si clar, dar sunt "intreg" la cap si nu recunosc nimic. "Puternice" principeii stintifice, neicusorule.

| danay72 a răspuns:

In nici un caz, Satan nu poate sti ce gandim, el isi da seama din ceea ce vorbim si modul in care actionam.Dar tu vorbind de moarte ceea ce vorbesti ajungi sa visezi. Dumnezeu ne vorbeste azi prin Biblie, nu vise.

| Thunderstruck a răspuns:

Si eu visez foarte des ca mor, tocmai pentru ca ma uit la filme horror.Si e si normal, cand esti trist si incepi sa plangi in vis, de fapt, incepi sa plangi si in realitate, mi s-a intamplat de "n" ori.

| Mădă0611 a răspuns:

Te-ai uitat ori la Final destination, ori la Happy tree friends si niste filme horror cu ăl cu coarne. Eu am patit ceva asemanator de la desenele alea; de la orice lucru ma asteptam sa imi scot un ochi, rup 10 maini, 5 picioare, capul, sa imi iasa matele, s.a.m.d. M-am lovit odata la deget si nici n-am vrut sa ma uit la el, ma gandeam ca e pe jos si ma uitam daca a sarit sange pe perete :-j

6. Visam numai despre ce cunoastem
http://www.descopera.ro/......espre-vise

| M25M a răspuns:

Visele sunt produse ale inconstientului care creeaza scenarii bazate pe dorinte, intentii, temeri etc ascunse in acesta ori bazate pe imaginile care au patruns in creier fara a fi constientizate pe deplin.

| Lizzu a răspuns:

Poate in ultimul timp te-a urmarit ideea de moarte si ai incercat intr-un fel sa ti-o explici.

Poate ai vizionat filme horror, thriller si te-au marcat subconstient.

| HueyFreeman a răspuns:

Suna pentru ca este cretinism.

| Guildo a răspuns:

Nu mi se pare amuzant, si eu am visat de mai multe ori ca eram milionar si uite ca nu sunt. Daca te supara foarte tare visele ( dar din cate vad te amuza) poti sa incerci un tratament...

| Mihaita21 explică (pentru Guildo):

Cum aş fi putut aborda asemenea subiect şi să nu fiu luat în râs?
Normal că am pus o temă amuzantă. Plus de asta mă refeream la ce se spune prin popor (cel român), exemplu dacă visezi câini răi sau ceva de gen, se spune că ai un duşman deghizat.

| Nimixpecial a răspuns:

Nici un vis nu e ciudat, doar pare!
Orice vis e rezultatul unui amalgam de intamplari de dinaintea lui; daca ai visat ca ai murit, nu inseamna ca vei muri imediat dupa, daca te visezi undeva nu inseamna neaparat ca vei si ajunge acolo.