| CrInA222 a întrebat:

Hey TPU.in localitatea mea esteo biserica de satanisti am citit pe net despre ea si se spune ca acum cativa ani o fata s-a uitat prin broasca usii si a vazut o icoana cu Maica Domnului cu coarne si o cruce intoarsa. Iar acum in prezent usa aia a fost schimbata si nu mai are broasca usa. Se spune ca biserica aia este construita pe un cimitir. Am fost astazi la biserica aia si usa nu avea nici o broasca insa avea un lacat pus pe ea. Altii spun ca e biserica Diavolului. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Unde locuiesti? poate fac o vizita pe acolo, iau si niste benzina cu minewinking

21 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ai citit pe net?
Da-mi si mie link-ul.

| shadovv a răspuns:

Eu cred ca imi pierd timpul razpunzand la intrebare.

| PreaSfintitu a răspuns:

Ca e doar o cladire

| SandraMikyZu a răspuns:

E ciudat cum de exista biserici de satanisti...biserica este casa lui dumnezeu,deci ce sa caute niste satanisti in ea? si chestia ca a fost contruita pe un cimitie r camindoielnica nici un om normal nuar construi o biserica pe un cimitir,si nu satanistii au contruit-o,probabil e o biserica veche abandonata,imaginatia le joaca feste unorau sau pur si simplu inveteaza, poate nistesatanisti au auzit ca e abandonata si au vrut sa-si batajoc de Dumnezeu, ca mai mult nu-i duce capul

| olivia12 a răspuns:

Da asa e si nu te mai duce acolo ca e pacat mare!

| RockNbeer a răspuns:

Eu.ce cred eu?
Eu cred ca vrei sa fi initiata la ei
Ai auzit ca acolo se sacrifica(sacrifica cu un alt sens.nu cel in care sunt ucise) virgine...asa-i?

| trolololo a răspuns (pentru RockNbeer):

I see what you did there...
Sacrifica... virgine...
Prea tare comentariul tău.

| EvangelineDS a răspuns (pentru RockNbeer):

Asta era pe vremuri clopotarule...

| RockNbeer a răspuns (pentru EvangelineDS):

Acum mai nou cum se face?

| EvangelineDS a răspuns (pentru RockNbeer):

Www.bisericasatanista.org/satanism/intrebari-si-raspunsuri nu se sacrifica virgine :/ pe ce vreme traiesti>?

| RockNbeer a răspuns (pentru EvangelineDS):

Ah.si eu care vream sa ma duc sa caut niste virgine sa le...sacrific... Asta este. daca nu mai este la moda.ce sa iai faci. Ps:stiu prea bine ce inseamna satanismul.stiu ca nu are legatura cu sacrifici si cu alte magari.dar am vrut sa ai ironizez pe crestini care afirma ca s-ar intampla asa ceva in satanism happy acum intelegi? sau este nevoie sa ati desenez.nu prea am talent sad?

| EvangelineDS a răspuns (pentru RockNbeer):

Aahh scuze laughing nu ma prinsesem...hee hee

| Ando1dul a răspuns:

Cred ca e cea mai mare prostie pe care am auzit-o in viata mea.nu mai crede toate povestile auzite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nu inteleg eu e; daca e adevarat,de ce sunt folosite cele crestinesti dar altfel decat sunt? crucea invers,Iisus cu capul in jos,fecioara maria cu coarne? de ce-i spune biserica? de ce acestia se dedau la tot felul de profanari de cele sfinte, de morminte? banuiesc ca de inteligenti ce sunt, din ratiune si din bunatate sufleteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O biserica vechie care in prezent au vandalizato uni si au facut cei acolo niste pustani nu cred ca satanisti isi ridica biserica nu aveau cand

| CrInA222 explică:

Deci.in primul rand altii ati fost chiar nesimtit la curiozitatea mea.in al doilea rand le multumesc celor care mi'au dat parerile lor.As dori sa va mai spun inca cv despre aceasta "biserica a Diavolului", deci este intr-adevar este construita pe un cimitir! Am mai fost o data acolo si m-am urcat pe un geam si am vazut ca usa e baricadata si pe dinautru si pe dinafara! Si nu mai e o alta intrare! din nou: Cum credeti ca au baricadat'o?

| William a răspuns (pentru CrInA222):

Tu zici ca au baricadat singura intrate? Ar fi putut sa o blocheze altii, poate niste oameni care urasc satanistii destul cat sa vrea sa ii omoare. Ei au blocat pe interior ca in cazul in care vin satenii cu torte si cu furci sa nu poata sa intre peste ei si sa ii omoare. Parerea mea, merci pentru funda.

| CrInA222 explică (pentru William):

laughing cuplacere pentru fundita o meriti din plinlaughing

| JessyJessica a răspuns:

Nu cred ca este adevarat daca vedeai tu asta poate atunci o credeai pe fata aceea

| Alle_Ãlly_1996 a răspuns:

Http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=5050 uite sper sa-ti fie de ajutor asta. dar trebuie sa citesti tot. mai intai! Sper ca am fost de ajutor