| Pufuletica98 a întrebat:

Hi guys! Este pacat sa iti placa de un baiat? (fata 14 ani crestina)

27 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Dap,Dumnezeu interzice tot. Stii ceva? Dumnezeu interzice existenta. Da, ai auzit bine, e pacat sa existam.

| Pufuletica98 explică (pentru Inferno):

Nu Dumnezeu interzice ci crestinii care isi inventeaza un Dumnezeu propriu.Libertatea a fost creata de Dumnezeu si crestinii (aia falsi si bolnavi) au distrus-o.Tu nu ar trebui sa-l insulti pentru ca a facut mai multe lucruri bune decat tu rele inclus pe tine.

| Thunderstruck a răspuns:

Da, un zeu infinit de inteligent, de moral, de bun, de iertator, de iubitor te va trimite in iad pentru ca placi pe cineva...

| Pufuletica98 explică (pentru Thunderstruck):

Nu exagera.In iad nu cred ca sfarsesc laughing.As dori ca macar sa nu fii asa de sarcastic cand spui calitatile lui Dumnezeu.Mulltumesc oricum pentru raspuns.

| LoveToHate a răspuns:

Intrebarea ta suna cam asa:"Este pacat sa-ti placa de Johnny Depp?"
Nu, nu este pacat.De ce ar fi?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu e pacat, dar doar atat!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dumnezeu o sa fie cam gelos.Stii,el are toate curvele (calugaritele), dar tot mai vrea...

| HueyFreeman a răspuns:

Chiar ma doare cand cineva pune astfel de intrebari (da, am o slabiciune foarte interesanta, imi cam pasa de oameni).

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Eu chiar daca ar fi pacat m-as combina cu acel baiat.As face si sex daca as fi oleaca mai mare. Vroiam doar sa stiu daca e pacat atat.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Draga, esti indoctrinata, conceptul de pacat exista doar ca asa te faca sa te simti rau. Nu, nu este rau sa-ti placa un individ al sexului opus (sau aceluiasi sex).

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

N este greşit deoarece însuşi Dumnezeu ia creat pe oamenii să fie atraşi de sexul opus. Întrebarea ar fi dacă ai vârsta potrivită pentru anumite relaţii. La 14 ani sunt încă multe lucruri pe care trebuie să le faci. Va fi doar în folosul tău dacă vei mai aştepta cu legarea relaţiilor romantice. Cele bune.

| dracu14 a răspuns:

Da,atractia sexuala e un pacat in crestinism

| Pufuletica98 explică (pentru dracu14):

sad ah ok

| RAY a răspuns (pentru Pufuletica98):

Cum sa faci sex la 14 ani, ai uitat tot ce ti-am spus?

| Pufuletica98 explică (pentru RAY):

Mai spuneam doar asa.Nu voi uita ce mi-ai spus! tongue

| DyNo a răspuns:

Draga mea, nu este pacat.
Imagineazati! Dumnezeu este o hiperconstiinta infinita, atotstiitoare etc., sunt sigur ca nu-L deranjeaza pe el faptul ca tu placi un baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este un pacat.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Sincer,terminati cu vacantele petrecute la Bunici, uita ce prostii va baga in cap.Cum fata sa fie pacat sa-ti placa de cineva? E cea mai mare aberatie,la fel ca si "cand esti pe ciclu nu ai voie in biserica" si cum ar zice Americanu :"Serious,Dude?" E ca si cum ai zice nu ai voie in biserica daca esti transpirat straight face E o aberatie. Daca e pacat sa placi pe cineva atunci eu am mai multe pacate decat oameni pe pamant... Nu te mai gandi la viata spirituala, la ce a fi cand se va termina asta, ci petreceo pe asta, pentru ca dupa nu e nimic, si nu o sa poti "recupera" ce ai pierdut aici.Traieste-ti viata dupa principiul "Nu plange ca s-a terminat, Bucura-te ca s-a intamplat" si totul o sa fie super. Crede-ma :* :* :*

| MaskOfSanity a răspuns:

De ce ar fi păcat? Probabil şi Adam avea fantezii cu Eva.

| EvaneSScence a răspuns:

Nu mi se pare pacat. Pana la urma este ceva nevinovat sa-ti placa de cineva. happy Indiferent de varsta....nu este ceva ilegal!

| elyfel a răspuns:

Nu este pacat. Dumneze a facut barbatul si femeia in Rai cu scopul de a se inmulti, a duce o generatie mai departe

| vrelian a răspuns:

Daca esti crestina si iti place doar de un singur baiat atunci e grav.nu ca e pacat este foarte pacat asa ca vezi ce faci si cum faci sa iti placa de 2-3 ca sa poti scapa.altfel nu te vad deloc bine.si nu doar sa kiti placa sa si pui in practica ceea ce iti place. spor la treaba

| Xtal a răspuns:

Da! Idioato, cum iti permiti? Nu ai voie trebuie sa fii virgina pentru preot, nu ai voie nici macar sa te uiti la el! Trebuie sa te punem in lanturi in camera destrabalatilor.

| HoneyPot a răspuns:

Este la fel de pacat ca si cum ti-ar placea fasolea.

| phantomitza a răspuns:

E normal sa te indragostesti, da sa ai grija ce faci.

| Constantin1 a răspuns:

Ai face bine sa renunti la misticisme si la ignoranta!

| Andreea_Onici_1998 a răspuns:

Nu...adik nu credhee hee