| Teffan a întrebat:

Homosexualitatea.
Reprezinta un "pacat" mare in crestinism.
defunctul Vadim Tudor, vorbea despre homosexualitate ca si al 2-lea pacat mortal dupa crima.Bineinteles,a afirmat aceasta fara sa aiba habar de Biblie, dupa cate se pare, dar asta este alta poveste.(sa spui ca crima este cel mai mare pacat mortal in crestinism este idiotenie.Cu totii stim ca ORICE pacat cica poate fi iertat de dOMNUL")

A venit si reactiunea la acest comportament homofob crestin,organizatia lgbt care nu e decat o alta manifestatie marxista menita sa aduca o influenta negativa copiilor si sa se afirme ca niste aprigi sjw.
Organizatia /comunitatea etc impreuna cu toate asociatiile pro lgbt sunt finantate si au ca reprezentati aceeasi oameni care roiesc ca mustele in banci.

Ciudat.

Sunt impotriva Coalitiei pentru familie pentru ca este o mizerie homofoba.
Sunt impotriva lgbt pentru ca este o mizerie marxista.

Ramane propria religie europeana si de aceea fac acest post,pentru a le arata persoanelor "queer",sau cum s-or numi,ca exista o ALTERNATIVA lgbt-ului marxist si ca nu este nevoie sa va identificati cu aceasta inselaciune,cand puteti gasi acceptare in propria religie/cultura caci avem atat de multe exemple in mitologia greceasca,atatea mituri epice si frumoase pe subiectul vostru,homosexualitate,avem chiar si o forma de practica homosexuala,pederastia.
Avem chiar si iubirea lui Plato,care,pe langa cunoscuta iubire platonica,in Symphosium(Banchetul) se prezinta cam exclusiv iubire homosexuala.

Apollo si Hyacinth sau Zeus si Ganymede.
Multi pagani nu considera aceste relatii ca fiind homosexualitate,ci mai mult a prietenie.dar personal nu vad de ce nu ar fi,cand avem atatea declaratii de iubire intre Zeii masculi grecesti.
Lesbienele erau rare,dar existau.
Important este ca in paganism homosexualitata nu a fost NICI pe de parte stigmatizata.
Aceasta a aparut cu iudaismul,cand evreii observasera pagani homosexuali si i-au omorat.

de ce oamenii reneaga orice religie ca fiind homofoba,sexista,s-a?
Nu oare,acesti oameni au preconceptii din cauza influentei crestine, iar subconstientul lor face imediat legatura RELIGIE *egal* CRESTINISM?(nu-mi merge egalul.)

de ce homosexualii cu ancestrie europeana prefera o destrabalare completa(precum si heterosexualii de altfel) intr-o organizatie care promoveaza depravarea si prostirea copiilor, cand pot avea un stil de viata sanatos si moral in propria cultura europeana?

12 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Esti gay sau de ce promovezi homosexualitatea? O data cu promovarea acestei inclinatii se mareste si numarul celor care adera la ea.

| Mclaren12 a răspuns:

Daca zici ca sunt finantate inseamna ca este un rahat evreiesc, exact asa cum este site-ul Stormfront care se vrea a fi site-ul albilor nationalisti si constienti de mostenirea rasiala, cand de fapt site-ul ala este mai mult ca sigur o bazaconie evreiasca sau, asa cum o numea cineva, "opozitie controlata", asta datorita atitudinii cu care se prezinta. Paganii stiau ca homosexualitatea sta in natura omului (si a animalelor de altfel), motiv pentru care crestinismul a transformat aceasta preferinta intr-una anormala, murdara si "pacatoasa" iar crestinii cred asta ca doar de aia sunt indoctrinati de la nastere cand habar n-au pe ce lume se afla (nu ca ar sti acum). Am vazut ca si prin SUA suntorganizatii LGBT similare si probabil tot finantate ca sa promoveze rahaturi despre homosexualitate si sa creeze astfel un conflict intre ei (ei care pun botul ca nu cred ca pun toti homosexualii) si heterosexuali.

| AlexSalling a răspuns:

Dragule? Sa fii in contra LGBT, inseamna ca nu suporti homosexuali. Acuma, Corneliu Vadim Tudor era homofob complet. Sa fii homosexual nu-i un pacat, dar ma rog. Nu ma mai obosesc sa conving pe nimeni, ca nu voi reusi niciodata.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Nu suntem experți în boli mintale. Întreabă-i pe ei.

| alexwahl a răspuns:

Pana acum nu am vazut sa se calareasca cainii sau pisicile. Daca o sa stai cu un poponar de vorba, ai sa vezi un gol in ochii lui.Traim intr-o lume moderna, unde nu se mai stie de normalitate.

| gratargratar a răspuns (pentru Bibliapentrusceptici):

Ti-a venit in cap si ti-a spart capu' happy
De fapt ce spune autorul acolo (semi-doct) e contrazis chiar de teoria unui ateu (pe nume Freud). Dupa parerea lui Freud, neurozele se nasc datorita tensiunii intre supresie si regresia sexuala. Daca regresia se petrece fara supresie, atunci nu mai intervine nevroza ci ne complacem in perversiune (adica homosexualitate, in cazul asta). Desigur ca asta nu inseamna ca nevroza e preferabila, ci ca acceptarea unor comportamente deviante favorizeaza procesul regresiunii. Deci homosexualitatea se ia? Da, se ia. Vezi statisticile din tarile scandinave unde majoritatea heterosexualilor admit a fi avut si relatii homosexuale.

Intre altele, penibilul se intreaba:
4. Cum să vadă copilul meu doi poponari lingându-se pe stradă?
O sa vada asa cum este, indiferent de educatie. Ceea ce el o sa vada se traduce in trauma ce declanseaza procesul de regresie pe care l-am pomenit mai sus. Cu atat mai mult cu cat, in perioada copilariei, copilul este intr-un proces de evolutie sexuala de la considerarea autostimularii zonelor erogene la exclusivitatea organelor genitale. Deci poponarii nu fac altceva decat sa impiedice aceasta evolutie, sau, in orice caz, sa o ingreuneze.

In sfarsit, individul spune ca homosexualitatea nu e anormala pentru ca se gaseste si la alte specii. Sunt de acord daca consideri exceptia drept regula - adica daca gandesti cu curu'.

| Holiday a răspuns (pentru gratargratar):

" Vezi statisticile din tarile scandinave unde majoritatea heterosexualilor admit a fi avut si relatii homosexuale."

Ce sa vezi?! Multi homosexuali de asemenea au avut relatii heterosexuale, ba chiar au fost si casatoriti si au ramas homosexuali. Asa ca experimentarea de relatii homosexuale nu te face homosexual si nici nu te molipsesti de asta.

"Ceea ce el o sa vada se traduce in trauma..."

Daca doi barbati sau doua femei sarutandu-se consideri o trauma, atunci ce sa mai vorbim de indoctrinarea religioasa. Aia da trauma. De ce nu esti vehement si in directia asta?!

| gratargratar a răspuns (pentru Holiday):

Homosexualii au de cele mai multe ori repulsie fata de organul genital al sexului opus. Ceea ce spui tu in al doilea paragraf (prima fraza) indeptateste perfect ceea ce am spus eu. De asemenea, e o contradictie intre prima fraza si a doua.

Sunt impotriva indoctrinarii religioase, dar mai ales impotriva indoctrinarii ateiste. Religia tine in primul rand de credinta, iar doctrina e instrument - nu invers.

| Holiday a răspuns (pentru gratargratar):

"Credinta" asta de care tot faceti caz nu ar exista fara indoctrinare. Fara povesti tampite despre tot felul de personaje fictive n-ar exista nici asa zisa credinta pe care o falfai pe aici ca fiind ceva wow, dar fiind in esenta doar un efect al indoctrinarii religioase.
Tot credinciosul are impresia ca el are credinta, in fapt e indoctrinat intr-atat incat ajunge sa nici nu mai realizeze asta si sa aiba impresia ca sunt ideile lui.

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Un articol bun despre homosexualitate in Biblie il gasesti aici:
http://bibliapentrusceptici.ro/......ex-biblie/