| anonim_4396 a întrebat:

Hristos A Inviat! De fiecare data cand vad filmele cu Iisus Hristos,plang la fel de mult si la fel de sincer, mai ales la scenele Rastignirii...Voi nu?

15 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Nu am inteles niciodata de ce la stiri se cenzureaza ce socheaza publicul si in filme "istorice" nu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sa traiesti la fiecare liturghie cel putin in fiecare duminica

| h3r a răspuns:

Adevărat a înviat!

Chiar mai devreme era ceva pe Antena, dacă nu mă înșel.
Când eram mică mereu mă uitam cu bunica, nu erau Sfintele Paști dacă nu vedeam filmul.
Nu am mai văzut de mult.
Oricum, aș avea același sentiment, de milă, de durere.
Nu ne pasă de cei care nu dau crezare sau nu, însă imaginile sunt cutremurătoare.

Paște fericit draga mea, acolo unde ești! :*

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Da,ma uit online la acel film...Eu cred, mi se pare impresionant ...Ma bucur ca esti de acord :*. Paste Fericit!

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

:* Kiss

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Si inca ceva...Filmele astea nu sunt asa de bisericoase, cum sunt oamenii din zilele noastre... Unele scene sunt chiar istorice.

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare după auzite... din străbuni.
Mesajul contează până la urmă!
Și așa, nu te prea poți uita.

| HueyFreeman a răspuns:

Si eu lacrimez cand vad din nou ca moare Ace, Snape, Dumbledore, Sirius, Whitebeard, Oz Jr., Jiraya, Pein etc. Care-i diferenta?

| Mikhtarian a răspuns:

Adevarat a inviat!
Ok,gandeste-te, ca daca tu plangi la film, sa ne aducem aminte
Ce s-a intamplat atunci, si cat de dureros a fost tot ce-a indurat.
Pentru noi a facut-o, iar noi nu vrem sa-L acceptam in sufletele noastre.

| Krokodil a răspuns:

Nu.

| PartyClatita a răspuns:

Salut,Adevarat a inviat ...si eu la fel, nu ma pot abtine :"(

| anonim_4396 explică (pentru PartyClatita):

Cati ani ai? laughing

| PartyClatita a răspuns (pentru anonim_4396):

15 straight face

| anonim_4396 explică (pentru PartyClatita):

Pai de ce ai la nume 1990? straight face

| PartyClatita a răspuns (pentru anonim_4396):

știi înainte se punea pe Facebook la vârsta aiurea... ca sa vadă ca ai peste 18; de aia