| EmaS a întrebat:

Http://crestintotal.ro/
În 2004, Alex Kevin, un baiat de 6 ani, si tatal sau Malarkey au suferit un oribil accident de masina. "Cred că Alex a plecat să fie cu Isus," i-a spus un prieten tatalui.
Dupa două luni Alex s-a trezit din coma, cu o poveste incredibila de împărtăşit! In America a aparut cartea "Baiatul care s-a intors din Ceruri" in care el povesteste despre evenimentele de la locul accidentului, din spital si cat timp a fost inconştient. Se istoriseste despre îngerii care l-au luat spre Porţile Cerului, de o muzica nepamanteasca si, cel mai uimitor dintre toate, de o întâlnire cu Isus. Credeti ca s-a intamplat cu adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa fac necredinciosii ema.l-au avut pe Iisus cu ei,i-a vindecat de boli,i-a inviat din morti,i, a scapat de duhurile necurate, si ei l-au rastignit. oameni nebuni.si cu toate acestea i-a iertat.fiindca cei bolnavi au nevoie de doctor.sarbatori fericite, credinciosilor si necredinciosilor.pentru unii inima buna, pentru altii./multa otca si sampanie dar sanatate in primul rand tuturor.

27 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu, nu a fost real.batting eyelashes

*sar fanaticii si imi dau tone de stupizi chatterbox*

| EmaS explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Este doar parerea ta.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Bineinteles ca e parerea mea.
Daca imi dati un motiv logic, poate am sa cred ca a fost real. happy

| EmaS explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Poate ca si eu am avut experiente de genul acesta, de aceea cred cu tarie ca este adevarat.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Imi puteti da un exemplu de experienta de genul acesta traita de dvs?

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @EmaLoveJesus@

Îmi lipsesc datele necesare ca să comentez, nu am vorbit personal, cu copilul respectiv.
Informațiile care vin din SUA, nu sunt mereu demne de încredere.

Știi și tu că mai multe site-uri creștine românești au și alte explicații despre ce a fost la 11.09.
Dacă ei au mințit despre 11.09, ce mai contează niște minciuni în plus!

| EmaS explică (pentru MMihai):

Te referi la cei care au spus ca va fi sfarsitul? Da-mi un exemplu.

| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @EmaLoveJesus@
11.09 ==11 septembrie.

| EmaS explică (pentru MMihai):

Aha cu turnurile gemene? Unde si ce scrie?

| MMihai a răspuns:

Www Google și vezi ce se poate găsii despre 11.09!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sincer, mi-e imposibil sa cred ca e adevarat.
Periodic, apar povesti de genul asta, in special in momente foarte dificile pentru omenire, nu neaparat pentru individ.
In astfel de momente, credinciosii (unii dintre ei, probabil) incep sa se indoiasca. Eh... apare o povestioara din asta de adormit copiii pentru ca oitele care ar indrazni cumva sa iasa din formatie sau, macar sa intoarca privirea in alta parte, sa se intoarca fuguta la turma lor si sa nu miste-n front.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Povesti d-astea apareau si in Egiptul antic, in Grecia antica, in Roma, in China, in Japonia. Cine a avut curiozitatea sa studieze putina istorie si sa citeasca scrieri despre antichitate, a intilnit si povesti de genul asta. Cu diferenta ca atunci razboinicii care supravietuiau unei rani mortale, sau copiii care cadeau in cap din caruta si-si reveneau din coma subit, relatau cum s-au intors din Hades, sau cum l-au intilnit pe Ares, sau pe Ra etc. Ideea este ca oamenii se hranesc cu fictiune, de asta exista teatre din cele mai vechi timpuri, de asta in zilele noastre ne plac filmele. Problema survine cind ajungi sa exagerezi (lucru de care mai apoi ajung sa profite sarlatanii, care din asta traiesc, studiaza punctele slabe, vulnerabilitatile oamenilor si le exploateaza in folosul lor) si sa confunzi fictiunea cu realitatea. De obicei asta se intimpla cind dai de greu si astepti o forta supranaturala sa te scoata din rahat. Mi se pare cit se poate de elocvent bancul cu mosul care in timpul unei inundatii s-a urcat pe acoperisul casei si de fiecare data cind a aparut cite o barca si i s-a spus sa urce, el le-a dat tuturor cu flit, ca il asteapta pe Dumnezeu sa-l salveze. Si dupa ce l-a luat apa, intreaba si el ca timpitu' "de ce nu m-ai salvat Doamne?" Raspunsul "ti-am trimis atitea barci boule, de ce n-ai urcat in niciuna?" Adica, lucru pe care oamenii refuza sa-l recunoasca, este ca ajutorul ti-l dai tu singur, prin propriile tale puteri, sau vine de la semenii tai care pun mina de la mina sa-ti reconstruiasca locuinta (voiam sa spun casa, dar am evitat cacofoniawinking ). Nu vine Zeus, Buda, Alah sau Dumnezeu sa te ajute la ananghie, asa cum nu o face nici cind cazi intr-o prapastie si mori strivit de stinci. Iar oamenii aia care te ajuta, nu sint trimisi de nicio divinitate. Te ajuta din pura omenie, din compasiune, sau pentru ca au trait si ei nenorociri si stiu ce inseamna sa fii la pamint si cit valoreaza o mina care ti se intinde sa te ridici. Daca nu te uiti pe unde mergi si calci strimb, nu te-a batut Dumnezeu c-ai fript-o pe nevasta vecinului si de asta ti-ai scrintit piuciorul. Daca ai ramas fara benzina intre orase si s-a oprit unu' sa-ti dea un strop de benzina, nu l-a trimis Dumnezeu, mai mult ca sigur a patit si ala asa ceva. Te-a ajutat pentru ca asa a vrut, din omenie. Restul e gargara. Propaganda desantata prin care se incearca manipularea mintilor slabe. Recomand filmul "The Mist", sa se vada cit de usor oameni care pina la un moment dat erau normali si o priveau ciudat pe nebuna satului, cum intr-un moment de criza ajung sa asculte balivernele nebunei si sa comita crime la comanda ei.

| sandra2012 a răspuns:

Da, sunt sigura ca dupa ce parasim fizic pamantul ne asteapta sus o viata spirituala evident mult mai buna decat cea de pe pamant. Dar aceste lucruri le stiu numai oamenii care au credinta in Dumnezeu. Mie imi place viata pe pamant, ii multumesc lui Dumnezeu pentru ca mi-a oferit-o si desi iubesc oamenii de langa mine as pleca bucuroasa sa traiesc alaturi de Iisus in ceruri.

| Vladuthz a răspuns:

Iisus se scrie cu doi de,, i"happy

| AnghelB a răspuns:

Dat fiind faptul ca povestea vine din SUA, tatal copilului fiind predicator si ca au scos o carte care este bestseller in America imi cam vine greu sa cred ca nu este un pic umflata povestea.

Nu ca nu ar putea fi adevarat. Asta pot crede.

| mihaibrasov a răspuns:

Da, si despre un Rai cu porti mari de fier. Copilul a trait ceea ce vroia orice copil de 6 ani sa traiasca. Majoritatea experientei sale e subiectiva, foarte subiectiva. In rest, infloriri si impodobiri facute de autorul cartii pentru niste bani. Daca s-ar fi intalnit cu adevarat cu Isus acesta nu l-ar fi incurajat pe ta-su sa scrie un bestseller pentru niste bani frumosi...
Ma rog, pentru tine e clar o dovada vie, asa cum e si lumina ce cade la Ierusalim.

| cristinacrissss a răspuns:

Ce religie ai Ema?

| MademoiselleV a răspuns:

Eu cred în minuni. Dar nu ştiu, mi se pare puţin ciudat. Îmi aduce aminte însă de un verset din Luca 16, din pilda bogatului şi a săracului Lazăr: "Dacă nu ascultă de Moise şi de prooroci, nu vor crede nici dacă ar învia cineva dintre morţi."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand site ul ala e crestin deci egal propaganda 2 ce nu face omul pentru banii voi inca nu cunoasteti oamenii? omul e nebun dupa banii si dorinta de a se afirma = totul este o manipulare

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Tu ai uitat ca daca esti crestin iti schimbi ordinea prioritatilor? Nu isi pierde nimeni mantuirea pentru bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Deci crestini nu vor banii?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

O sa mergi cu colinda?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Banii sunt ca sa te folosesti de ei, nu sa puna stapanire pe tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Pe uni pun stapanire aia sunt oamenii cu masti uita-te si tu la documentare vezi masoni

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Da so pazesc pe nepotica mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Matei 3; 11: "Cat despre mine, eu va botez cu apa, spre pocainta; dar Cel ce vine dupa mine, este mai puternic decat mine, si eu nu sunt vrednic sa-I duc incaltamintele. El va va boteza cu Duhul Sfant si cu foc."
Apocalipsa 3; 20: "Iata Eu stau la usa, si bat. Daca aude cineva glasul meu si deschide usa, voi intra la el, voi cina cu el, si el cu Mine.