| anonim_4396 a întrebat:

Http://s37h.forumgratuit.ro/t59-iisus-casatorit-cu-maria -magdalena
A fost Iisus casatorit, sau nu?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Suta la suta Nu!

Apache
| Apache a răspuns:

Au trecut 2000 de ani de atunci ...sincer nu prea cred ca se poate infirma sau aproba
si din nou o dam in speculatii...

Apache
| Apache a răspuns:

@Kronstadt
nu omule. poti sa intrebi ce vrei tu!
Dar atata timp cat nu sunt dovezi din nou ajungi la presupuneri.din nou ajungi la certuri intre atei si crestini ...etc
Sincer m-am plictisit sa citesc atatea intrebari despre biblie sau despre viata lui Hristos ...niciodata nu poti sa raspunzi cu dovezi ...doar cu speculatii si pareri personale!
cam ca unele chestii din biblie de altfel...

| Vizitiul a răspuns:

Nu! Ii placea viata de holtei.

regis
| regis a răspuns:

Nu se poate spune cu precizie daca Iisus a fost sau nu casatorit, dar daca a fost, cel mai probabil sotia lui a fost Maria Magdalena.

| Sallatiny a răspuns:

Asta e o prostie din "Codul lui Da Vinci". Iisus nu a fost casatorit. S-ar mai spune tot acolo ca el a avut copii. Acest lucru este inteles gresit din Biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Apache, de ce sa nu? Dupa cate inadvertente sunt in Biblie, cred ca am dreptul de a intreba asta, nu? Sau... daca au trecut 2000 de ani, omul nu mai are voie sa intrebe? Care-i faza?