| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.tpu.ro/......ui-zeilor/

Din moment ce nu am primit raspunsuri suficient de bune prima data cand am pus intrebarea, o sa mai incerc o data, poate de data asta aveti raspunsuri mai bune.

Cum iti dai seama daca un zeu e imaginar sau real?

*La categoria "real", raspunsurile trebuie sa se aplice doar zeului/zeilor pe care il/ii considerati ca fiind real/i. Daca se aplica si zeilor pe care ii considerati imaginari, ele nu sunt valide.

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cine cauta gaseste.Sunt persoane de pe TPU care au cautat si au gasit.A treia parte din Dumnezeire-Duhul Sfant coboara sa locuiasca in inima ta, daca este curata si spalata de pacate.El nu va locui intr-un vas murdar.Trairea cu Dumnezeu este o realitate.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Nu e suficient de bun raspunsul. Ai ceva mai concret? Ce ai zis tu acum se poate aplica si altor zei deci nu este valid.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Alti zei sunt morti. Dumnezeu este viu.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Alti zei sunt vii, dumnezeu e mort. La fel, se aplica altora. Altceva?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iti dau versete in care este scris acest lucru, plus experientele a milioane de oameni care au fost transformati de Duhul Sfant!happy

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

E clar, pe acest subiect iar vorbesc degeaba cu tine. Scrierile tale nu sunt mai valide ca alte scrieri din alte religii. E ultima data cand te mai intreb pe acest subiect : ceva care se aplica doar zeului tau ai sau nu?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu ai argumente!laughing

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Daca spui ca zei sunt mortii te inseli ei sunt demonii.

| Zenicide a răspuns:

Iei un bat si incerci sa il lovesti peste nas. Daca urla de durere inseamna ca e real.

| Kenichi a răspuns:

Am si eu o intrebare, cat ai fumat pana acum? daca tu vezi zei happy e de la fum sigur sunt imaginari. Daca intrebarea ta se refera la informatiile istorice ale zeilor atunci e alta mancare de peste...

| FuckTWorld a răspuns:

Pentru mine real ii ce pot vedea cu proprii ochi, nu imi joaca mintea feste sa cred cu orbire in ceva imaginar si existent, eu personal as cere psihologul daca as ajunge in situatia aia.