| AvalohAlyn a întrebat:

Și dacă chiar exista viața de după moarte și asta nu e singura viața? Sau daca exista reincarnare? Cum ati comenta?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă chiar nu există nici viața de după moarte și nici reîncarnare.
Viața asta face, supraviețuiește prin reproducere.
Dacă ar exista viața de după moarte nu ar mai fi nevoie de reproducere.
Iar reîncarnarea nu are ce să reîncarneze. Carnea o transmiți prin gene la urmași, aceea este reîncarnarea ta, unica.

| Celcestietot a răspuns:

Exista viata dupa moarte.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Salut! Si Hristos a inviat! Daca Hristos n-ar fi venit zadarnica ar fi credinta noastra, deci exista viata dupa moarte dar fara reincarnari. Eu spun ca e suficient si nu trebuie sa storci creierii pentru alte scenarii sf.

| TristanTzara a răspuns:

Nu știu, n-am pățit să mor...
Dacă e viață vreo altă viață după asta, poate fi oricum, n-avem niciun indici cum ar putea fi. Oricare dintre ideile religioase despre viața de apoi cunoscute de noi sunt la fel de valide ca idee că nu e nicio viață după moarte sau ideea că o să fim manguste care o să adunăm fier vechi, care crește în copaci din ciocolată.

| NikFlorian a răspuns:

Răspunsul poate fi înțeles ușor sau greu depinde de persoană, fiecare am o gândire aparte diferită și încercăm să filtrăm adevărul după filtrele noastre care sunt unice la fiecare persoană, de asemenea Sunt ferm convins că există viață de după moarte, dar reîncarnare nu există deoarece omul ar trebui să repete viața de mai multe ori ar lua de la început și rolul vieții este altul, există Rai și Iad dar nu în forma în care ne imaginăm noi că ar exista Raiul și Iadul ceva foarte greu de perceput de oameni. Dar știu să spun că viață după moarte există iar subiectul este foarte amplu.