| JoleneSth20 a întrebat:

Credeţi în reîncarnare?
Gen că ni se oferă o altă viaţă după moarte.

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cred ca voi fi englez dupa ce voi muri o sa nasc iar. Ii zic lu dumnezeu sa ma faca tirist in marea britanie

| AvalohAlyn a răspuns:

Cred ca e ''ceva'' dupa moarte.dar nu stiu sigur ce, poate fi reincarnare, poate fi o viata intr-o alta dimensiune, poate fi rai/iad dar am presimtirea ca ''ceva'' este dupa moarte si nu sfarsim total cand murim.

| Speed99 a răspuns:

Nu. Cand mori, mori. Nu se mai intampla nimic dupa, pentru ca nu vei mai exista.

| Drimmero a răspuns (pentru Speed99):

Nimeni nu iti poate garanta asta, ramane doar gandul ca poate e ceva dupa.

| RAY a răspuns:

Nu, nu e nimic acolo

| Drimmero a răspuns:

E prea dificil subiectul aici de fata, parerea mea umila sta in felul urmator, cred ca dupa moarte vom avea parte de o noua viata, probabil una mai buna, lipsurile de aici vor fi compensate si inlocuite, ceva de care ne putem bucura cu adevarat, refuz sa cred ca daca murim trupeste s-a terminat cu totul, ceva ma face sa cred ca dupa moarte se intampla ceva!

| JoleneSth20 explică (pentru Drimmero):

Ţi-e teamă de ceva?

| Drimmero a răspuns (pentru JoleneSth20):

Desigur, dar temerile mele sunt si ale tale, si alte tuturor,, teama sa ramai fara oamenii dragi din viata ta, teama de moarte, teama de necunoscut si asa mai departe.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu sunt sigur de nimic.
Cred doar ca este posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in reincarnare, dar da, cred ca exista viata dupa moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare om este unic, nu cred că se poate face o "resetare", să primeşti o nouă viață.
În schimb primesti zilnic o nouă şansă, să îți schimbi viața, să traieşti la maxim, cum îți doresti, astfel încât sa nu mai simți nevoia unei alte vieți. Cred că sufletul are parte de o viața vesnică, poate de aceea nu cred în reîncarnare.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bun raspunsul tau!

Asa gandesc si eu, daca era sa fie pe reincarnari, inseamna ca doar aceeasi oameni existau pe pamant de cand au murit pana-n prezent, nu exista autenticitate.
Fiecare isi are propria personalitate, nu e 'copia' lui Nea Caisa.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

M,dar daca eu sunt unic si in viata urmatoare o s fiu trecut prin alte "filtre" thinking asta inseamna ca nu pot sa o iau de la inceput,traind in al mediu cu alti oameni in jurul meu si sa imi pastrez unicitatea?
Hm, ba da, deci, nu te reseteaza pe tine, in caz ca ar fi o reincarnare ci iti reseteaza doar mediul.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

Poate stam in Rai la o bere si ne uitam la Arsenal pana se elibereaza un loc sa revenim smug
Ma rog, eu o sa am alte preocupari, dar tu sigur asta ai vrea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Dupa ce ca mi-a mancat sanatatea si sufletul pe pamant, sa imi faca exact acelasi lucru si in Rai?)))))

Acolo vreau sa uit de griji! Dar, la o bere e posibil sa stam.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

In rai o sa joaca de 10 ori mai bine, daca tot e Rai, nu e normal sa nu fi dezamagit? laughing
E ca in fifa 2007, dai gol din poarta in poarta laughing

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Arsenal e Arsenal, pierde cand ti-e lumea mai draga si castiga cand nu se asteapta bine, eu deja m-am obisnuit de atatia ani de zile cu ea,, mi-a mancat tineretea!

Nu-mi spune ca ai jucat si tu pramatia aia de joc/

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

Daca face asa nu prea poti sa castigi bani cand pariezi, te fenteaza, cand te astepti sa castige pierde, cand te astepti sa piarda castiga.
Am jucat cand aveam 14 ani laughing
Apoi, am mai jucat fifa 2011, in rest nimic, nu prea m-am jucat multa fifa, pes, etc.

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nu mai comit greseala de mult sa pun pe Arsenal, eu nici nu mai pariez, ma uit doar de placere, e o prostie sa pariezi, jocurile sunt facute in culise oricum, noi doar ne ofticam cand pierdem bani.
Iti dau un sfat, daca vreodata te apuci sa pui la pariuri, niciodata sa nu pui pe echipa de suflet, e ca si cum ti-ai paria casa, sotia sau copilul!

Jocurile copilariei mele)))

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

laughing Mai jucam si Max payne 2 ( jocul meu preferat din copilarie ).
Mai sunt si unii care castiga, dar bine, nu stiu, eu nu m-as aventura in a castiga bani din pariuri thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Poti sa o iei de la inceput oricand iti doresti si cu oricine iti doresti, unicitatea ta va exista, doar ca tu cum esti acum, nu.
In caz ca ar exista o reincarnare, nu se schimba doar mediul, te schimbi si tu.
Acum, daca ai norocul sa ramai om, daca terizezi inapoi ca un fluture, te descurci tu cumva.

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nu e o tactica prea avantajoasa vorbind de castig, mai multe pierderi vei avea.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda,pot sa o iau de la inceput la 80 de ani cu una de 21, ca sa fie o prospatura, doar ca jucaria nu mai functioneaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nasol, vezi să nu intri în depresie.