| Torah a întrebat:

Iacov
"Dupa cum trupul farà duh este mort, tot asa si credinta fara fapte este moartà."

vreau EXEMPLE de credinta prin fapte
de ex. ( Iacov _ :_ _ Evrei 11: _ _ )

FUNDA?

Răspuns Câştigător
| RaduMD a răspuns:

Ar trebui citată jumătate din Biblie. Iau un exemplu (la întâmplare): Acte 3:6
6. Atunci Petru i-a zis: "Argint si aur n-am; dar ce am, iti dau: in Numele lui Isus Hristos din Nazaret, scoala-te si umbla!"

| Torah explică (pentru RaduMD):

Bine spui,
stii ma gandeam cand am venit cu intrebarea, dar, daca nu am bani! cum pot face fapte bune, se poate? am observat ca, multi nu vad bunul sens al binelui si ca privesc doar partea financiara, ei bine se poate face multe in numele Domnului daca ai cu adevarat credinta in El, gasesti si cum sa faci fapte bune fara bani, sunt exemple destule happy si, astfel dovedesti (Fata de El) ca ai credinta si prin fapte.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Adevaratul credincios se increde in Dumnezeu in orice circumstanta.Se abandoneaza in bratele lui Dumnezeu ca un copil care se simte protejat de Tatal.El este Stapanul binecuvantat si este in control in viata noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facerea de bine, nefacuta publica si altruista, adica neinteresata.