| KiszMy a întrebat:

Iată cum biserica ortodoxă colaborează cu profetul mincinos și vrăjitorul, cu cel care manipulează înșelând și folosind poțiunea:
https://www.youtube.com/watch?v=Fm4sFielo5E

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi omul ala vine iluzi dar omul traieste doar din iluzi, deci banii trebuie sa faci indiferent cum, prin sinceritate nu faci asa ca vinzi minciuni, se fac milioane de euro din asta

| Drimmero a răspuns:

Terminati cu propaganda asta absolut penibila!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce propaganda? Suntem Liberi sa facem ce vrem, noi nu suntem homari dubiosi ca martorii lui iehova sa mergem din usa in usa, lumea are nevoie de Satanism, problema noastra daca vrem sa Luminam cat mai multi, si esti Liber sa crezi si sa faci ceea ce vrei. HAIL SATAN!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahaha,,ai idee ca satanel a fost izgonit de insusi Dumnezeu? Ce tot ridici in slavi o aratare cu chip de tap?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Insusi imparatul oilor? rolling on the floor)) Ma amuzi prietene, de fapt Satan e blond cu ochii albastri, si l-a precedat pe acest dumnezeu cu mult, avand 500.000 de ani terestrii. Cred ca incurci Baphometul (simbolul caprei) care reprezinta fertilitatea cu Satan.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ramai intoxicat cu site-ure alea,, blond cu ochii albastri? Ce trolisor simpatic, ai sunat la '666' sa intrebi asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

CERCETEAZA, NU CREDE! Haide ca ma plictisesti, eu l-am cunoscut cu adevarat pe dumnezeu, de asta m-am dus cu Satan, l-am cautat atata timp, cu Satan sunt din decembrie, si simt ca mi-am gasit Adevaratul Creator. De fapt eu il cunosc pe dumnezeu mai bine decat tine, asa ca sfatul meu ar fi sa-ti deschizi mintea inainte de gura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Si apropo, categoria este "Religie" nu "religia crestina" sau mai bine zis "secta iudaica".

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahahaha!
Trolling de calitate...cand?

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

500k de ani... ar vrea satan, dar e intr-atat de tata al minciunii incat se minte si pe el insusi din cate vad laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa-s toti crestinopatii si ateii la fel, credeti ca le stiti pe toate cand de fapt nu stiti nimic. Si cand nu mai aveti ce contraargumente sa dati incepeti cu arogante. Tipic voua.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nitroblast):

Si aceasta entitate numita dumnezeu/iehova a stat o eternitate singur, dupa s-a gandit sa creeze Pamantul, si desigur si omul, dar nu si-a facut cunoscuta existenta pana acum 2000 de ani. Foarte plauzibil, clasa a 2 a, sau pensionari penticostali, sectantilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nitroblast):

Aaah, da, apropo sa nu uitam ca s-a impus cu forta, in perioada Inchizitiei.

| Nitroblast a răspuns (pentru Drimmero):

Bro, sunt si satanistii in cautare de...un ceva. Problema e ca nu se afla in deplina cunostinta de cauza. Dupa ce il cunosti pe Dumnezeu, cam greu e sa il lasi. In schimb dracu' se da singur de gol, fiindca avem in noi latura aia "dupa chipul si asemanarea Noastra", om fi noi in pacat dar avem latura asta divina ca si creatie a Creatorului (nimeni altul decat Dumnezeu).

Nota: argumentul decesiv pentru lupta dintre Dumnezeu si satan: iubirea. Culmea, Dumnezeu pana si pe asta il iubeste, greu de crezut dar inca il asteapta sa isi dea seama ca nu il duce nicaieri raul pe care il face si sa se intoarca. Ca dracu e prea mandru pentru asta, partea a doua. Si noi, ca si crestini, asemenea lui Dumnezeu, trebuie sa ne iubim vrajmasii. Nimic nu e mai greu si mai inaltator decat iubirea vrajmasului. Cel care te ocaraste, cel care face caterinca nasoala de tine, cel care te fura, e totusi ceva incredibil. E latura divina pe care o putem manifesta.
Diavolu in afara de ura pe oameni si pe propriul sau Creator nu prea are. E o mare pacaleala faza cu "satan ma ajuta". Pana cand nu o sa mai aiba nevoie de tine, culmea, te uraste de nu se poate doar fiindca esti om.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Raamai cu tapul tau izgonit, care chipurile mai e si creator? Sa dea 'dracu' de nu m-ai amuzat/

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, s-a facut cunoscut de la inceputul omului. Acum 2000 de ani doar a venit Iisus sa ne rascumpere, prin iubire. Ce a facut diavolu in privinta asta? A murit cumva pentru tine si nu stiu eu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ti-am zis, cand n-ai ce contraargumente sa dai incepi cu satira si caterinca, tipic crestinismului romanesc extremist. Nu, acel criminal care s-a impus cu forta cu siguranta te-a creat, nu? Satan nu omoara niciun om in biblie, in timp ce iehova/dumnezeu vreo 5 milioane.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nitroblast):

Isus n-a avut niciodata corp fizic, la fel cum nici iehova n-are si n-a avut, pentru ca ei sunt forme mentale, nu exista, e asa greu sa acceptati asta? V-au vorbit vreodata? I-ati vazut, auzit? V-ati facut falsa conceptie ca-i simtiti. Si da, ei intervin prin iubire, o falsa iubire, la fel si ingerii, de cate ori n-ai luat decizii gresite pentru ca iubeai? Exact pe acest principiu merg si ei.

| Drimmero a răspuns (pentru Nitroblast):

Diavolul e "rival" cu Dumnezeu doar pentru simplul fapt de a indeplini un echilibru, o pocnitura de degete si dispare ca ciuperca la aparitia soarelui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nitroblast):

Dar te rog ceva, daca o sa ne mai interesctam de acum sa nu mai insistam cu polemica, fiecare e Liber sa faca ce vrea si sa ia deciziile pentru el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine, noapte buna! Culca-te cu dumnezeul tau.winking Lasa-mi mie Demonitele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa-l scuzi pe domnul Drimerro ca in urma discutiillor cu el mi-am dat seama ca este mai inchis la minte decat o nuca din cauza religiei.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca Satan al tau face partea din rasa ariana a lui Hitler. Esti fan Ion Ramaru?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Observ si-i scuz pe toti, eu nu-i urasc pe ei, le urasc religia...pardon secta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Plodu',, cand o sa fii capabil de o discutie serioasa, atunci sa ma cauti, in locul tau n-as mai avea tupeul sa scot capul din nisip. Are rost sa-ti reamintesc cum crezi tot ce se zboara din filme?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Da, El a creat Arienii si Gentilii(sperand ca n-ai spus-o ironic). Si referitor la Rimaru, nu neaparat dar imi place figura lui.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa primul reply mi-am dat seama ca nu am cum s-o dau pe seriozitate, ceva m-a retinut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

E normal ca tie sa ti se para o teorie conspirationista informandu-te doar din biblie...Dar daca te-ai uita in antichitate si te-ai interesa despre Zei, probabil ti-ai pune si tu niste semne de intrebare cu privire la acest dumnezeu pe care-l slavesti. Si apropo cu privire la "Plodu`", el iti este superior, tu esti un plod oricati ani ai avea tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, domnu' pupat moaste, ai mare dreptate. Fie cum zici tu.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Realizezi cat de nereusita e poanta realizata de tine,, sunt curios daca tu citesti ceea ce scrii/
Tu imi cereai sa fiu serios, trebuie sa meriti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce tot indrugi aici tinere?

| Deaad a răspuns (pentru Nitroblast):

"Culmea, Dumnezeu pana si pe asta il iubeste, greu de crezut dar inca il asteapta sa isi dea seama ca nu il duce nicaieri raul pe care il face si sa se intoarca."

Nu cred ca Dumnezeu ar astepta asa ceva, stiind prea bine ca Satan se va razvrati impotriva lui pana la apocalipsa crestineasca.

"Diavolu in afara de ura pe oameni si pe propriul sau Creator nu prea are."
Dar de ce ar avea ura pe om?
Pentru ca e creatia lui Dumnezeu?
Dar Satan nu e creatia lui Dumnezeu?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Satanel e un inger care ispiteste omul, testeza credinta omului nu e in rival, dumnezeu nu are nici un rival

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar ai nevoie de mura-n gura sa intelegi o iota,, nici nu stiu de ce imi bat capul cu tine, si asa e doar risipa de vreme

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Te-ai trezit si tu ca vrei sa vorbesti serios? Vezi ca e usor sa faci misto? Oricum, tu esti foarte inchis la minte, asta se vede, o sa faci ca oricare alt preot sau profesor de religie, ramai fara raspuns ca un interviu de angajare, si schimbi subiectul.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum zici tu,, plimba ursul, e clar cu cine imi pierd eu vremea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine, noapte buna! N-ai ce argumente sa-mi dai si-o bagi pe aia ca-ti pierzi timpul, asa faceam si eu pe la 11 ani. You only got one chance, go *** your god!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Realizezi cat de bolnav e comentariul tau? Ce argumente sa-ti dau tie,, ba?
fii cu religia ta, de parca ma misca pe mine cu ceva/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu ai inceput cu satira la adresa mea, puteai foarte bine sa-mi ocolesti comentariul daca intr-adevar nu te misca. HAIL SATAN!

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Dragă,fiecare face servicii pentru bani, nu vezi si in acel reportaj vooorbeeescmaaa lalaiesc si nu ajung nicăieri atâția a, a, a ^^ folosesc caci cel care crea sa asculte o fraza nu mai intelege nimic. Daca Este posibil trag de timp si se dovedesc asa cum a spus Isus, sunt călăuze oarbe"Matei23:16-27.

| KiszMy explică:

Vrăjitorie = Știință ocultă ce are ca scop manipularea persoanei, prin înșelăciune și utilizarea de substanțe agresive, fiind aplicată sub pretextul unei acțiuni în interesul persoanei

| anonim_4396 a răspuns (pentru KiszMy):

VRĂJITORÍE, vrăjitorii, s. f. Faptul de a face vrăji; îndeletnicire a celui care face vrăji; fermecătorie, vrajă.

Ce ai zis tu este vrajitorie de tip new-age, adica vrajitorie corupta si foarte periculoasa