| timoteidoi a întrebat:

Cine poate sa-mi explice motivul pentru care Dumnezeu nu colaboreaza cu biserica, asa cum colaboreaza cu spitalele unde vedem ca vindeca si ajuta zilnic milioane de oameni?

Daca Dumnezeu nu colaboreaza cu Biserica atunci ce intermediaza popii prin bisericile pe care chiar Isus ne recomanda sa nu le frecventam?
Nu credeti ca este mai bine sa va adresati rugaciunile voastre medicilor care colaboreaza bine cu Dumnezeu sau oamenilor de stiinta care lucreaza folosind Legile (naturii) date de Dumnezeu?

23 răspunsuri:
| victoreanu a răspuns:

Medicii vor mult mai multi bani decat preotii.
Daca nu ai bani de operatie poti sa-ti faci testamentul.
Nu prea esti la curent.
Vorbesti asa ca sa te afli in treaba.

Răspuns utilizator avertizat
| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru victoreanu):

Medicii nu sunt platiti suficient la noi in tara. iar preotii primesc mult prea mult pentru ceea ce presteaza

| victoreanu a răspuns (pentru timoteidoi):

"la curii nevesti-ti"
rolling on the floor
In sfarsit am inteles de ce dușmănești preoții!
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| victoreanu a răspuns (pentru timoteidoi):

"Si ce nu e corecta pozitia mea"
Nu ma intereseaza preferintele tale sexuale.

Răspuns utilizator avertizat
| Danzell a răspuns:

Nu ai vrea sa stii cum e o petrecere la Facultatea de Teologie.

Pentru ca biserica este o spalatorie de creiere, daca zice biserica ca maine vine sfarsitul lumii toata lumea crede.

Credinta oarba.

Daca iti aduci aminte de porunci, una din ele zicea ceva de idoli. Ne inchinam azi la icoane, si cruci, care la urma urmei sunt niste bucati de lemn sau metal.
Orice vedem inexplicabil, gen icoane care "plang" uaau minuni.

Imi pare rau dar din cauza bisericii eu m-am lasat de orice natie de religie.

Statul roman da 500 milioane de euro din bugetul de stat. profesorii primesc 200 mil euro. daca stai sa te gandesti, biserica face bani si din donatii.

Deci cum naiba sa mai cred in crestinism?

| Miauti a răspuns (pentru Danzell):

Ai uitat sa spui cati bani primesc pe botez si imormantare + slujbe de toate felurile. + groapa de la cimitir in care e in pachet cu biletul spre rai (daca platesti bine)

| Maxim96 a răspuns:

Colaboreaza inca foarte mult.Biserica este "corabia mantuirii".Pe piatra asta voi zidi Biserica Mea pe care nici portile iadului nu o vor birui.

Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 a răspuns (pentru timoteidoi):

Da,Dumnezeu e singurul Mantuitor, ai dreptate, dar El ne face partasi Sfintelor Lui Taine prin Sfanta Sa Biserica.La Biserica primesc Trupul si Sangele Domnului care este "hrana vietii vesnice"

Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 a răspuns (pentru timoteidoi):

Eu sunt gata sa mor pentru Iisus Hristos, asa ca nu ma tem de nimeni.Biserica a infiintato in chip nevazut cand era pe cruce, iar in chip vazut atunci cand Duhul Sfant s-a pogorat peste cei 12 apostoli, aceasta e ziua de nastere a bisericii ortodoxe.El a implinit legea.Eu nu spun prostii, ci spun ceea ce am invatat si ce mi-au spus slujitorii Domnului.

| Mikhtarian a răspuns:

Vorbesti iar in prostie.
Dumnezeu te salveaza in spital, dar nu spitalul te salveaza psihic, cum Biserica o face.
Ai bani, ai viata incontinuare, n-ai..mori intr-un amarat de pat in spital, daca Dumnezeu nu se baga, si te iubeste prea mult si te vrea langa El.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumniez?u a răspuns:

NU exista dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumniez?u a răspuns (pentru timoteidoi):

Daca e adevarat ce spui inseamna ca eu sunt dzeu si nu mai am nevoie sa ma tem de "dumnezeul atotputernic", ca voi ajunge in iad sau in rai.

Răspuns utilizator avertizat