| Steregoi a întrebat:

Iata cum se joaca Dumnezeu cu planeta Saturn formand hexagoane. Ce puteti spune?

https://www.descopera.ro/......ercetatori

5 răspunsuri:
| Mircea08 a răspuns:

Daca va mai jucati mult, o sa vedeti la judecata de apoi numai hexagoane!

| Steregoi explică (pentru Mircea08):

Dumnezeu n-are voie sa se joace? rolling on the floor

| Mircea08 a răspuns (pentru Steregoi):

Vorbeam cu voi - va jucati de-a judecatorii, si nu ati gasit pe cine sa judecati si il judecati pe Dumnezeu.

| Steregoi explică (pentru Mircea08):

Nu vad ce rau ar fi ca Dumnezeu sa se joace. Asta nu l-ar incrimina cu nimic ci din contra e semn ca puterea lui Dumnezeu este atat de mare incat ca sa faca hexagoane pe Saturn e ceva distractiv si usor. De ce crezi ca explodeaza unele stele? Ele sunt ca niste petarzi sau bombe cu care Dumnezeu se joaca. De ce vezi tu jocul ca ceva negativ?

| 6684464 a răspuns:

Nu văd nici un scop ca Dumnezeu să facă aşa ceva. El totul face cu un anumit scop, chiar dacă Dumnezeu se joacă, sigur ar avea ceva în Împărăția Sa...