| anonim_4396 a întrebat:

Iata un principiu pe care multi se pare ca nu-l inteleg mai ales crestinii.
Sa luam ca exemplu doua echipe de fotbal care joaca un meci, iar membrii uneia dintre echipe se roaga la Dumnezeu sa-i ajute sa castige si Dumnezeu sa zicem ca-i ajuta sa castige, de aici rezulta ca Dumnezeu facandu-le bine unora le face inevitabil rau altora.
Deci cam asta e toata treaba cu Dumnezeu si religia.
Ati inteles care e smecheria?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ROBERT89 a răspuns:

Ai gasit raspunsul la cealalta intrebare?
Nu te doare mana de atat "scris"?
http://www.TPU.ro/......ct-sexual/

| CristiB93 a răspuns:

Deci tu asa i ca nu mai sti ce sa intrebi si pui tot felul de tampenii

| catalin188 a răspuns:

Dumnezeu **** in cur pe cine vrea

| har a răspuns:

Deci daca aia se roaga inseamna ca sunt credinciosi, iar echipa adversa nu s-a rugat cea ce inseamna ca probabil meciul nu era important pentru ei, e normal ca Dumnezeu sa ii ajute pe cei care s-au rugat iar celorlalti ce rau lear face daca meciul nu ar fi asa important.Si eu sunt crestin si inteleg ce zici,dar Dumnezeu aujuta cel mai mult pe cei credinciosi, probabil acest concept l-ai inteles tu gresit, castigand echipa ce sa rugata astfel intareste credinta echipei ce a pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omule esti tare daca asa continui devi un ateu militant bun un nou Richard Dawkins

| AnAnGeLWiThOuTnAmE a răspuns:

Echipa castigatoare merita sa castige iar cealalta nu