| SadBoyForever a întrebat:

Nu sunt microbist si nu inteleg de ce altii sunt.

Ce am eu de castigat cand Steaua, Dinamo sau Rapid-cele mai iubite echipe din Romania castiga un meci?

De ce complica toti pentru niste echipe de fotbal ai caror fotbalisti au buzunarele pline de bani si care doar se distreaza jucand fotbal?

Adica noi ca suporteri ai echipelor din Liga 1 ne enervam degeaba, deoarece echipele gen Steaua, Dinamo etc chiar daca pierd au bani cu carul in timp ce noi suporterii nu ne alegem cu nimic.

De ce toata lumea se complica pentru niste echipe de fotbal ai caror jucatori de fotbal castiga sute de mii de euro doar pentru ca joaca un meci pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Intrebarea este chair minunata tare.

17 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Fotbalul e un sport pentru cretini, sorry ca stiu ca o sa imi sariti in cap dar nu va sufar frate pastia care jucati sau va uitati la meciuri.parca ati fi niste maimute care aclamati.de ce va consider prosti? pentru ca nu este necesara multa minte ca sa joci un asemenea sport.mai bine baschet

| SadBoyForever explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

S-au chiar si handbal acolo unde Romania a avut rezultate cu mult peste cele de la fotbal: Oltchim Ramnicu Valcea de exemplu a castigat Cupa Cupelor si Supercupa Europei in 2007, s-a oprit in semifinalele ligii campionilor in 2009 si 2012, a ajuns chiar in finala Ligii Campionilor in 2010 si a mai bifat o finala de Cupa EHF in 2002. Astea numesc eu performante!
Plus ca si la handbal masculin am avut performante, UCM Resita a castigat Challenge Cup in 2007, 2008 si 2009.
La fotbal sTeaua, diNamo si raPid ce au realizat? De cate ori au ajuns aceste 3 echipe in semifinalele Ligii din 1993 de cand s-a introdus sistemul cu 3 tururi preliminare, grupe etc?

Oltchim

| Weedier a răspuns:

Asa e big grin in sfarsit, am asteptat ziua asta laughing in sfarsit cineva care zice asta smug crede-ma, nici eu nu inteleg laughing

| shippuden a răspuns:

Poate nu intelegi tu care-i partea cu fotbalu dar nu inseamna ca nimeni nu-i place,eu de ex tin cu steaua si nu ma oftic ca altii cand isi ia bataie,asta e se mai intampla, si cand castiga dc sa nu ma bucur pentru ca e ca si cum tu ai fost pe teren si ai castigat meciu de aia, si gandeste-te putin da joaca un meci pe saptamana dar gandeste-te ce antrenament au ei, unii isi merita merita banii la cat efort au depus, dar altii degeaba mai sunt in echipa laughing

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru shippuden):

Efort depus pentru mine ala care se uita ca boul la el? sau pentru propria glorie? gandeste-te bine

| shippuden a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Pai...daca esti fata n-ai cum sa-ti dai seama prin ce trec si nu-i asa usor dai un sut gata gol, si gandeste-te ca aia pe zi fug cam cativa kilometri buni deci nu cred ca-si castiga painea degeaba

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru shippuden):

Da-i incolo

| shippuden a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Daca tot de iei de oameni, mai bine iate de politiceini ca aia oricum castiga degeaba banii laughing

| Nickname1890 a răspuns (pentru shippuden):

Nu zic ca nu iti trebuie minte deloc la fotbal... iti trebuie sa gandesti o pasa buna in adancime sa iei adversarii prin surprindere, si nici nu zic ca e usor, dar totusi la noi fotbalistii castiga exagerat de mult comparativ cu sportivii din alte sporturi poate mult mai grele si obositoare care au un salari de nimic.

Si macar daca au salariile alea sa aiba rezultate, dar nici rezultate nu au. De cativa ani nu mai facem nimic pe plan international la fotbal, atat cu nationala cat si echipele de club. In schimb la alte sporturi am avut rezultate, iar acei sportivi au un salariu obisnuit de cateva milioane pe luna. de lei.

| florinell a răspuns:

Bravo frate, exact asa gandesc si eu.Imi place sa privesc un meci de fotbal, insa nu imi place ceea ce iese dupa. Daca atata ne ducea mintea ce sa facem? Hai sa ne luam la omor ca suntem suporterii a doua sau mai multe echipe diferite!

| AndreRaluca a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Oameni fara ocupatiewinking

| AlecsStyle3 a răspuns:

Iti zic eu de cebig grinE FRAIERI!
Nu inteleg nici eu de ce oamenii se agita pentru un simplu meci.Parca le-ar da de mancare...

| Orgolios a răspuns:

Nu iti trebuie minte sa joci fotbal? AM TRAIT sa o AUD si p-asta, gandeste-te doar cat de multa minte iti trebuie sa dai un sut care macar sa nimereasca poarta, fetele si acei baieti "Feminini" nu inteleg care doar daca merg mai mult de 1km e un efort extraordinar, baschet nu e diferit de fotbal, iti trebuie multa precizie sa stii ce va face adversaru, Nu degeaba se numeste SPORTUL REGE.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Orgolios):

Minte sau intuitie? sa gasesti momentul obtim ca sa dai o lovitura.in fine pentru mine tot 'niste nebuni care alearga dupa o minge' ramane sportul asta

| Orgolios a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Tu fiind fata nu poti intelege acest sport, cum sa iti trebuiasca intuitie aia e cu totul o alta mancare de peste, tu acum FARDURI, MACHIAJ CUMPARATURI etc etc. aici iti trebuie minte nu?

| Orgolios a răspuns:

Nu se poate discuta cu tine, aleara tu cat alearga ei intr-o zi, ei alearga intr-o zi cat alergi tu intr-o luna.