| Genesis2014 a întrebat:

Ieremia 50:21-22,,Suie-te împotriva tarii de doua ori
razvratita, împotriva locuitorilor ei, si pedepseste -i urmareste, macelareste, nimiceste -i!
-ZICE DOMNUL-si împlineste în totul poruncile Mele!
22 Strigate de razboi rasuna în tara, si prapadul este
mare.
V-ati intrebat vreodata de ce popii,pastorii,predicatorii iudeo-crestini,nu arată si această față a lui YAHWE?
De ce nu se indică plebei si aceste,,porunci" cu scopul măcelăririi,nimicirii, altor popoare?
Oare cate popoare ale globului ar trebui măcelărite, din motivul că au alte convingeri religioase?

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Aveau exact aceeasi mentalitate fanatic religioasa ca si musulmanii extremisti de azi, cum ar fi cei din Al-Qaeda. Poate chiar mai fanatica.

| Genesis2014 explică (pentru sublime89):

Din nefericire acel,,Domn''care a dat aceste porunci de măcelarire,nimicire, etc. este preluat de gloata ca fiind Dumnezeu! Dumnezeul ostirilor, iudaic s-a transfotmat in Dumnezeul global si universal, fiindca asa au hotarat unii (Constantin cel,, mare'') din interese politice!
O mare rătacire care urmareste omenirea si dupa mii de ani!
Este de inteles ca din aceasta ratacire sunt unii ( elita) de care profita din plin pentru a putea conduce si manipula gloata!