| RAY a întrebat:

Iisus nu a murit o recunoaste chiar el ca va ajunge in rai
deci cat timp a murit daca el ajunge in rai in acelasi zi?
41. Şi noi pe drept, căci noi primim cele cuvenite după faptele noastre; Acesta însă n-a făcut nici un rău.
42. Şi zicea lui Iisus: Pomeneşte-mă, Doamne, când vei veni în împărăţia Ta.
43. Şi Iisus i-a zis: Adevărat grăiesc ţie, astăzi vei fi cu Mine în rai.
44. Şi era acum ca la ceasul al şaselea şi întuneric s-a făcut peste tot pământul până la ceasul al nouălea.
45. Când soarele s-a întunecat; iar catapeteasma templului s-a sfâşiat pe la mijloc.
46. Şi Iisus, strigând cu glas tare, a zis: Părinte, în mâinile Tale încredinţez duhul Meu. Şi acestea zicând, Şi-a dat duhul.

4 răspunsuri:
| feysofit a răspuns:

Care este intrebarea ta?

| KhludCiprian a răspuns (pentru feysofit):

"... deci cat timp a murit daca el ajunge in rai in acelasi zi?"

| feysofit a răspuns (pentru KhludCiprian):

In acest caz este o intrebare retorica deoarece incepe printr-o negatie "Iisus nu a murit" apoi se continua cu afirmatie nefondata "o recunoaste chiar el". Daca totusi intrebarea este sincera si asteapta un raspuns sincer, trebuie sa o puna in inima lui Celui care a creat ceruriile si pamantul cu tot continutul lor si nu in ultimul rand TIMPUL ca unitate de masura pentru creaturi nu pentru Creator.

| KBD a răspuns:

A murit pentru 3 zile, cat a stat in pamant, nu a fost in nici un rai.43 Si Isus i-a zis etc...e o greseala de punctuatie, si anume virgula aceea trebuie pusa dupa cuvantul astazi nu dupa tie.Adevarat graiesc tie astazi, vei fii cu Mine in rai.deci i-a promis ca v-a fii cu El in rai probabil cand se v-a sfarsii timpul, dar nu in aceea zi deoarece nici Isus nu a mers la cer in aceea zi, da? sper ca ti-am fost de ajutor.