| Meme10Memu a întrebat:

Imposibilitatea construrii unui sistem material de tip perpetuum mobile este o dovada ca universul are un inceput asa cum este scris in Biblie la Geneza 1:1:"La inceput Dumnezeu a creat cerul (universul) si pamantul." Nu exista miscare continua in univers fara o sursa de miscare imateriala (in afara domeniului material) sau spirituala. Ce credeti?

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Imposibilitatea construirii unui perpetuum mobile demonstreaza ca exista FRECAREA