| Pantera2012 a întrebat:

In Biblie nu este vorba de Dumnezeu si de Reptilianul Yahwe
care cere sacrificii:
Yahwe ne este prezentat, in Vechiul Testament, ca Dumnezeul
care creat tot ce exista in Univers.
Se presupune ca un Dumnezeu creator a toate isi iubeste creatia.
in Vechiul Testament descoperim, insa un Yahwe insetat de sange, foarte preocupat sa dea instructiuni precise lui Moise,
privind jertfele, nu cumva sa piarda vreun strop.
Acum voi oferii niste exemple din a 3a Carte a lui Moise:
I."10 Iar daca jertfa adusa de el Domnului ca ardere de tot este din vite mici, sa fie din miei sau iezi, parte barbateasca, fara
meteahna.
11.Sa-si puna mana pe capul jertfei si s-o injunghe inaintea
Domnului (...) iar preotii, fii lui Aaron, sa stropeasca cu sangele
ei jertfelnicul imprejur. (...)
13. Iar maruntaiele si picioarele sa le spele cu apa si sa aduca
preotul toate si sa le arda pe jertfelnic, ca ardere a tot, jertfa
mireasma placuta domnului.
14. Daca aduce el din pasari ardere de tot Domnului, sa aduca
jertfa sa din turturele sau din pui din porumbel (cunoscut ca simbolul pacii)
15. Preotul sa o aduca la jertfelnic, sa-i franga gatul si sa o puna pe jertfelnic, iar sangele sa-l scurga pe peretele jertfelnicului. (...)
17. Apoi sa-i franga aripile, fara a le desprinde de trup, si sa o arda preotul pe jertfelnic (...)

Cap. 3 - Jertfele de impacare:

"17. Este lege vesnica si pentru toti urmasii vostrii din toate asezamintele voastre, ca toata grasimea si tot sangele sa nu-l
mancati."

Cap. 4 - Jertfele pentru pacat

"4. Sa infatiseze vitelul inaintea Domnului, la usa cortului adunarii, sa-si puna mana pe capul vitelului si sa injunghie vitelul inaintea Domnului.
5. Apoi sa ia preotul cel miruit, ale carui maini sunt sfintite, din
sangele vitelului si sa-l aduca in cortul adunarii."

bai da satanistii mai sunteti sa mor eu purtatii sange pe manurii si omoratii animale fara nici o vina Satanistii dracului
P. S am uitat ceva In primul rand Dumnezeu, nu vorbeste, nu mananca, nu bea, nu da indicatii cum si ce sa omoare, cine crede asta trebuie sa aiba niste probleme Psihice Mentale la Bibilica, in a intelege adevarata semantica a Creatorului Suprem. P. S Pastele pe care il Practicatii voi Crestiinilor e Paste pagan de Sacrifici si Satanist?

14 răspunsuri:
| noreligion a răspuns:

,, Se presupune ca un Dumnezeu creator a toate isi iubeste creatia.''
-Si din atata iubire, uneori se mai scapa lasand gravide minore!
,, in Vechiul Testament descoperim, insa un Yahwe insetat de sange, foarte preocupat sa dea instructiuni precise lui Moise,

privind jertfele, nu cumva sa piarda vreun strop.''
-Probabil ca era criza si la el, cine stie?! Si ca o completare, toate aceste jertfe trebuiau facute pe ritmuri de manele.Pai ce Dumnezeu mai este ala care se bucura la mirosul de gratar? Oare la el acolo, in,, cer'', nu se fac gratare sau sunt interzise prin lege?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy de aceea se numesc cre[s]tini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine o sa iti gasesc un raspuns pe masura..deoarece este de gandit aici..frt buna intrebare..si BV u ai niste cunostinte extraordinare pe care multi asa zisi pretinsi crestini nu le au. mi-am dat seama cand ai spus numele Iahwe(care este numele lui Dumnezeu)

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Numele lui Dumnezeu e Domnul. Nu stiu de unde scoateti voi acest Yahwe. M-am uitat si in Biblia ortodocsa, si in aia protestanta si peste tot e Domnul.

| noreligion a răspuns (pentru sabin89):

De ce oare nu ma mira? Si cand ma gandesc la faptul ca sunteti peste 2 miliarde de... ignoranti!

| sabin89 a răspuns (pentru noreligion):

Nu vad ce te-a dus la concluzia ca as fi ignorant. Eu am ridicat pur si simplu o problema tehnica. De unde au scos numele respectiv. Daca in Biblie nu e, de unde atunci? Eu, oricum, nu cred nici in Domnul, nici in Yahwe. Asa ca daca iti place sa jignesti in mod gratuit, nu avem ce discuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Cica Domnul..asta e un Titlu nu un nume frate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Numele Domnului a fost scos intentionat..religia este intr-o continua denaturare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti explic. Dumnezeu l-a adus pe Isus sa se sacrifice pentru noi ca pacatul nostru de la Adam si Eva sa fie iertat. A fost un sacrificiu pe care ni l-a adus Dumnezeu..Desci si noi trebuie sa aducem ca sacrificiu un corp perfect reprezentat de miel care il reprezinta pe Isus..Prin isus pacatul nostru de la Adam a fost iertat ceea ce inseamna frt mult

| MasterYoda a răspuns:

Daca psihiatrii s-ar uita pe TPU, ar umple spitalele...

| Pantera2012 explică (pentru MasterYoda):

Da ai dreptate laughing rolling on the floor

| MasterYoda a răspuns (pentru Pantera2012):

Erai si tu inclus aici... dar razi, ca-i bine!

| Pantera2012 explică (pentru MasterYoda):

Pai nu mi-am luat drogu cu muzica Rock laughing ca am o energie in mine de imi vine sa ma urc pe pereti din cauza muzicii Rock am o energie sa moara bibilan de nu imi vine sa *** toate Fufele alea Sexy

| MasterYoda a răspuns (pentru Pantera2012):

Toarna o galeata de apa pe calculator si tu da-ti foc, de prost ce esti! handicapat!