| ƤrÏncessØfƬheShadøws a întrebat:

In Biblie spune ca e pacat sa consumi sange.

Daca musc un baiat(iubit) si ii da sangele ca-l musc tare si il ling de sange inseamna ca am comis un pacat?

Sau daca un baiat insista sa ii faca unei fete sex oral cand e la menstruatie comite un pacat?

10 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Lasa-i pe toti ofensatii astia carora li se pare ca sexul e ceva tabu. Cel mai probabil biserica are ceva de-a face cu asta si rusinea lor fata de sex.

Ma...Ai pus o intrebare cam ciudata, dar eu presupun ca nu. Linsul nu inseamna consum. Consumul este acela in care iei o cantitate de alimente cu un scop: sa-ti potolesti foamea, sa mai iei in greutate, etc.

Si menstruatia...Acelasi lucru. Nu "consuma". Dar vezi sa nu se innece. straight face

| Kalla a răspuns:

Sa consumi sange.Sa cumperi sange de la magazin si sa-l bei ca pe apa.Sa omori oameni si sa le bei sange.Asta e pacat.Nu mai pune intrebari asa idioate.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Nu stiu de ce TPU ii permite la tot nespalatul moral sa intre pe acest site, de ce se complac in asemenea hal. Tu poti sa primesti raspunsul cel mai sanatos la Sighet, Nucet, sau la parintii care nu au avut grija de moralitatea ta. Rusinos, este ca nu ai consideratie nici pentru semeni, nici pentru Dumnezeu care te-a creat. TPU, asa ceva nu cenzurezi?

| ƤrÏncessØfƬheShadøws explică (pentru PorumbRodica1965):

Dar,ce am zis asa rau...mna pentru oameni care inca mai considera sexul un subiect taboo...si orice nu e sex in vagin in pozitia misionarului e gresit la ce sa ma astept.
Oricum probabil n-ai avut cu cine sa incerci anumite chestii si na vulpea care n-ajunge la struguri zice ca sunt acrii

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru ƤrÏncessØfƬheShadøws):

Probabil ca modul tau de gandire ti se pare sanatos, o fi, dar nu este potrivit sa expui tot ce-ti trece prin cap. Mai sunt si oameni de o moralitate bunicica, si nu cred ca prefera astfel de dialog, tinand cont de faptul ca suntem la categoria religie, nu la sex si familie, acolo se poate discuta. Nu te supara dar nu crezi ca nu este potrivit. Satan lucra la mintea si inima omului ca sa-l departeze tot mai mult de dumnezeu, ca altfel probabil, te-ai fi intrebat inainte, daca Dumnezeu caruia ii datorezi viata, iti accepta gandirea. Nu?

| Scarbo a răspuns:

Suferi de sadismul sexual?

| kurinkita a răspuns (pentru Scarbo):

"O medalie acest raspuns merita" - Maestrul Yoda

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Du-te si fa tu nu indemna pe altu si vei vedea cu ochi tai daca e sau nu, Ar fi culmea sa stau sa ma muste una pe fata sa imi curga sangele, clar gandesti bine, du-te musca pe unu sa vezi, sa vezi te crede normala sau nebuna, Sti ca e pacat de scoti si ce faci cu mainile iti bati joc de biblie care tu esti printesa intunericului numele tau asa suna esti ca Eva duci lumea numa in pacat, ca ii faci sa se certe tongue

| godge a răspuns:

Prima:nu cred
A doua:oralul e deja pacat

| junkyx a răspuns:

Sincer cât de mult Îți pasă?