| dany248y a întrebat:

In ce zi a creeat Dumnezeu pe femeie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si a zis Dumnezeu in ziua a 6-a: "Sa facem om dupa chipul si asemanarea Noastra ca sa stapaneasca peste pestii marii si peste pasarile cerului si peste dobitoace si peste tot pamantul si peste toate vietatile ce se tarasc pe pamant!" Si l-a facut Dumnezeu pe om dupa chipul Sau, l-a facut barbat si femeie. Deci in ziua a 6-a a facerii lumii a fost creat omul ca barbat si femeie, nu doar Adam.

| dany248y explică (pentru anonim_4396):

Merci

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Punem pariu ca-n Geneza cap. 2 scrie taman pe dos?

19 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, dar daca proprietatile imobiliare se duc in rai se pot duce si femeile-n rai, ca ele la Cele Zece Porunci sunt mentionate in urma proprietatilor imobiliare.

| sabin89 a răspuns:

Parca era intr-o marti - sau miercuri? - nu mai stiu précis.

| dany248y explică (pentru sabin89):

''Vai de voi pacatosi caci iazul de foc va asteapta, acolo va fi plansul si scrasnirea dintilor''

| doctorandus a răspuns (pentru dany248y):

Vai de tine ca nici primele doua capitole din Geneza nu le-ai citit sa vezi cat de complicat sta treaba cu femeia si ai dat funda ca niznaiu'.

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

In nicio zi.

| dany248y explică (pentru sublime89):

''Vai de voi pacatosi caci iazul de foc va asteapta, acolo va fi plansul si scrasnirea dintilor''.

| sublime89 a răspuns (pentru dany248y):

Ar trebui sa stii ca religia crestina ne spune ca absolut toti suntem pacatosi, cu exceptia lui Isus. Asa ca atunci cand il faci pe altul pacatos, sa te uiti mai intai la tine.

| PedoBarbie a răspuns:

Sâmbătă.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cand si-a dat seama ca penisul lui Adam e in erectie si are nevoie de o fofoloanca.In ziua a 6-a.

| M?d?0611 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Cica Adam obosise sa alerge dupa animale pentru pornache laughing, o fi alergat mult, ca, tot cica, zilele creatiei nu erau zile normale de 24 de ore.

| anonim_4396 a răspuns (pentru M?d?0611):

rolling on the floor
La asta inca nu m-am gandit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cea de a sasea zi.A fost creata in aceeasi zi in care a fost creat Adam.

| Polonic1 a răspuns:

Parca era miercuri.

| dany248y explică (pentru Polonic1):

''Vai de voi pacatosi caci iazul de foc va asteapta, acolo va fi plansul si scrasnirea dintilor''.

| Polonic1 a răspuns (pentru dany248y):

Scuze, greseala mea, era de fapt joi.