| iEmonel a întrebat:

In primul rand doresc sa imi cer scuze credinciosilor in dumnezeu daca se simt batjocoriti de mine [ oricum scrie in biblie ca e ferice de cei batjocoriti bla bla laughing ]. In al doilea rand doresc o pizza ca imi e foame si nu am ce manca.
Asa, am clarificat unele lucruri.
Intrebarea mea este: De ce nu stiu ce sa intreb?

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca pornesc din sinceritate,scuzele iti sunt acceptate.Da,este adevarat, rasplata noastra este mare in ceruri, dar stii ce spune Biblia despre cei ce batjocoresc? Stii unde este locul lor?

| Maidanezul a răspuns:

Pai stai asa ca tu esti un AF ramas pe miriste cu bateriile descarcate. Incearca tu sa ma batjocoresti pe mine dar sa ai tupeul sa fii in fata mea nu un amarit de AF in fata unui monitor facind ca ursul in lant din tastatura.Vad ca ai facut ochii mari si te intrebi ce patesti Re eu incerc 1-2 min sa te iau cu vorba buna dar tu AF garantat nu pricepi si atunci aplic punctul 2)te las lat.De la mine pizza nu primesti si poti pune pofta-n cui, de la mine vei capata o bataie ca de "bataia-i rupta din Rai" O sa zici dar ce avantaje am cu bataia ca dezavantajele le stiu pe spinare transf in vinatai Re dupa 3 nuiele pe c, r mintea stocata acolo urca ca liftul la et 10. Vad ca te luminezi si ai priceput Re ma bucur

| iEmonel explică (pentru Maidanezul):

Deci mai catel, intai invata sa scrii si sa intelegi un text citit si apoi fa pe cineva analfabet funtional si cum mai doresti tu.
Asa, sarim peste prostia ta ca nu iti dai seama ca suferi din cauza ei si ti-as putea baga citatul ala din biblie cu barna, dar nu meriti efortul.
Am ajuns la bataie. I-auzi, ma ameninti. laughing Esti fioros. Mrrr. Culca-te copile.

| Maidanezul a răspuns (pentru iEmonel):

Tu esti asemeni necuvintatoarelor nu intelegi de cuvint tu intelegi numai de bataie. Pina si calul bunicului este mai destept ca tine.Tu tot un amarit de analfabet functional ramii chit ca ai motoras si acumulatori.Mai destepte sunt gainile de la circ in comp cu tine, ele mai au ceva minte la tine capul este plin de inteligenta ca becul vidat

| iEmonel explică (pentru Maidanezul):

Pana mana pe abecedar scumpule.

| Maidanezul a răspuns (pentru iEmonel):

Mai da pe la scoala AF.o sa zici ca mergi de 12 ori pe an si numai duminica pai aici este hiba fraierule

| iEmonel explică (pentru Maidanezul):

Tu ai nevoie mai mare de scoala si ore suplimentare.
Gradul tau de inteligenta e mai scazut ca temperatura in plina iarna.

| Maidanezul a răspuns (pentru iEmonel):

@Domnul Maidanez ----AFiEmonelfraierul
Esti un copil rau si needucat sa nu mai scoti limba pe strada la copii ca te faci de rusine

| miradoniz a răspuns:

De ce nu știi ce pizza să comanzi?
păi, dacă ți-e întradevăr foame o comanzi pe prima pe care îți cad ochii, nu? scopul fiind să te hrănească...
dacă nu poți alege-încerci câteva bucăți din cele care te atrag?

| iEmonel explică (pentru miradoniz):

Nu am bani, i-am dat pe bautura si fac apel la voi sa imi faceti cinste cu o pizza. In fine, am mancat de atunci, ar am si acum pofta de pizaa.laughing

| miradoniz a răspuns (pentru iEmonel):

Păi atunci chiar îmi place întrebarea!"De ce nu știu ce să întreb?"
Ești prea mândru.Doamne ajută-să îți tina obiceiul! știi,chiar săptămâna trecută vorbeam cu un cerșetor "voluntar"(că sunt și unii care nu mai aleg mare lucru) și spunea ceva de "în numele Domnului".I-am explicat că nu pot să îi dau nimic, dat fiind că"dacă cineva nu vrea să lucreze, acela nici să nu mănânce."(apostolul Pavel, epistola a II către Tess 3 : 10)
Sau am înțeles iar greșit.Este posibil.

| iEmonel explică (pentru miradoniz):

"Argint si aur nu am, dar ce am iti dau. In numele Domnului scoala-te si umbla." [ daca nu ma insel asa a zis la alt cersetor de la nu stiu ce poarta ]. In fine, nu stiu ce vreau sa zic cu astalaughing...sunt sub influente "malefice" acum si nu gandesc prea limpede.

| miradoniz a răspuns (pentru iEmonel):

Apostolul Petru a fost cela(la Poarta Frumoasă). Altă mâncare de peștewinking
da,cu siguranță este mult mai ușor să ții discursuri enorme despre vindecări miraculoase-și altceva sa spui, simplu"ridică-te și mergi".
dar El face asta-DACĂ i-o ceri.
și întradevăr, aurul sau argintul dispar în fața a ceea ce contează.

| aliceinchains a răspuns:

Întrebarea mea este: Tu-ți mai ceri și scuze? Sau e la mișto? laughing

| iEmonel explică (pentru aliceinchains):

Tu ce crezi?laughing

| aliceinchains a răspuns (pentru iEmonel):

Aaah, bun. laughing

| blueangel99 a răspuns:

În primul rând, îţi accept scuzele big hug
În al doilea rând: *îi întinde un sandviş cu de toate*
În al treilea rând: pană de idei, nu-i aşa? (-_-)
Rău de tot.

Şi că tot suntem la religie, Domnul să-ţi ierte greşelile.

O zi bună. wave

| Maidanezul a răspuns (pentru blueangel99):

@ blueangel1999 În al doilea rând: *îi întinde un sandviş cu de toate*
@Maidanezul
Eu zic sa nu faci asa ceva ai in fata ta un primitiv si el musca mina care vrea sa il hraneasca si tu te alegi cu fundul ciur de antirabice. Poti sa ii intinzi ceva de-ale gurii numai cu conditia sa fie el inchis in cusca, sau sa va desparta un gard solid si musai pui mincarea pe bat si o bagi printre uluci ca nu se stie.
Ps Pe asta cind il duce la doctor inainte il sedeaza cu pusca cu tranchilizante si baga concentratie cit sa trinteasca jos un cal. Nici 10 oameni nu pot tine de el cind incepe sa se manifeste. Doctorul il mai calmeaza cu 2-3 bite aplicate in cap. Stai linistita ca nu il omoara are teasta groasa ca tancul facut la IMGB

| ciresik80 a răspuns:

In primul rand ai luat Biblia in desert ceea ce este pacat; in al doilea rand da o comanda de pizza; in al treilea rand DUMNEZEU nu da bani si minte la una si acceasi persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti foameeeeeeeeeeeeeeeeee

| Ferenin a răspuns:

Si te-ai hotarat tu sa faci mucenici printre crestini,cu rautatile si injuraturle si jgnirile? ma si cersetorul crede ca cersind cel care-i da un ban, primeste mai mult decat el. ceva e gresit in modul asta de gandire.dar oricum,cainta este cazna sufletului, si daca scuzele sunt sincere, ai invatat ceva bun; ca e usor sa spui iarta-ma; fiindca nu-ti ia nimeni boii de la caruta sau praful de pe toba.dar impresia altora e mult mai buna chiar daca nu crezi in Dumnezeu.stii sa-ti ceri iertare.