| HolyS a întrebat:

In unele evanghelii(nu sunt puse in biblie, pentru ca asa au vrut unii) Isus are o relatie apropiata cu iubita lui Maria, credeti ca a facut si copii cu aceasta?

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Isus a fost singurul care a trait pe acest pamant fara de pacat.El este sfant.

| Rapplex a răspuns:

Te-ai uitat la Codul lui Da Vinci? Acolo unele lucruri sunt inspirate din realitate, dar sunt si lucruri bagate de la ei.Fondatorii Cavalerilor Templieri nu se stie cum au ajuns in mijlocul Frantei, se spune ca Iisus a avut puse in vin niste plante ce stimulau moartea fizica, si ca moartea lui este o mare farsa.Se spune ca si-a inscenat moartea cu acele plante, iar apoi, dupa 3 zile a fost trezit, facand totul sa para o minune(Invierea), si se spune ca dupa acest eveniment a plecat in Franta, unde si-a trait viata cu Maria, iar Cavalerii Ordinului Templier au fost urmasi de sange a lui Iisus.Alta teorie spune ca Iisus nu era adevaratul Mesia, ci doar o acoperire a adevaratului Mesia, care era unul din fratii sai.Pana la urma, existenta lui Iisus nu este confirmata de nici un martor ocular, persoana apropiata lui sau vreun scrib.Nici macar Iisus nu a lasat vreun document scris de el.Ce este scris in Biblie, a fost scris dupa mai mult timp de la moartea lui Iisus, de pagani(greci si romani). Primul popor la care a aparut crestinismul a fost Imperiul Roman, un popor pagan.Si inca ceva, Iisus nu a fost crestin, ci evreu.La fel a fost si mama sa, si chiar si Ioan Botezatorulwinking. Cert este ca nu putem fi siguri de existenta lui Iisus, deoarece cum am spus si mai sus, nu exista oameni din zona aceea care sa fi mentionat de existenta lui.Vaticanul a anuntat ca documentele secrete din arhive e mai bine sa nu fie publicate, deoarece istoria ar trebui rescrisa si oamenii ar fi afectati(deci sunt informatii extrem de importante daca ar trebui rescrisa istoria)winking

| Shinto a răspuns:

Am un anunt pentru tine. Acum 2000 de ani erau mai putini psihopati pe Pamant.

| costis a răspuns:

Esti atat de jos ca nu meriti atentia. E mai multa curatenie in WC-ul garii decat in mintea ta.

| game1992 a răspuns:

Si de unde sti tu ce nu-i pus in biblie desteptule ai fost in vatican si ai citit tu cu gura ta cartile vechi de 6000 de ani si biblia originala completa si sti, ma ce prost esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de prost poti sa fii sa crezi intr-un film de cativa ani si sa ignori biblia de 2000? cat de idiot sa crezi in creatii aretistice ale unor oameni si nu in ceia ce a inspirat Dumnezeu prin duhul sfant? mai degraba pot crede ca mata s-a culcat cu un golan si a nascut un prost decat ceia ce spui si care e o blasfemie.pe mama ta ca om inteleg.pe tine ca prost ...nu prea.