| U2lrish a întrebat:

„Întâmplarea este pseudonimul lui Dumnezeu când nu vrea să semneze." - Anatole France

Se aplică asta oare la unele întrebări care de fapt nu aşteaptă răspuns?

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Depinde de la caz la caz.

| Holiday a răspuns:

Nu.

Dumnezeu este doar un personaj dintr-o poveste, nu semneaza, nu influenteaza, nu exista.

| sublime89 a răspuns:

Sa inteleg ca si atunci cand cineva e infectat de un virus mortal din "intamplare", sa zicem un copil, de fapt e d-zeu la mijloc, doar ca nu a vrut sa se "semneze"? Nu-i de mirare ca nu vrea sa-si semneze o asemenea "capodopera".

| milan9 a răspuns (pentru sublime89):

El este Creatorul.
El a lasat insa si liberul arbitru. Ia gandeste-te cate miliarde de libertati sunt in actiune pe aceasta planeta.
Opera bunatatii divine o vedem in starea perfecta a Creatiei, "OPERA" LIBERTATII NOASTRE o vedem la tot pasul...

| sublime89 a răspuns (pentru milan9):

Asta se vrea a fi un raspuns la ce am spus eu? Vezi ca ai uitat sa mentionezi virusii mortali si copiii nevinovati. Ai dreptate, e atat de perfecta si frumoasa creatia asta.

Răspuns utilizator avertizat