| Defreyor20 a întrebat:

Intrebare pentru atei : Cum a aparut prima forma de viata?

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Într-o peșteră din județul Constanța au descoperit niște viețuitoare destul de primitive care foloseau o altă chimie decât decât a formelor de viață similare.
Bănuiesc că alea au fost primele viețuitoare de pe planetă. http://ro.wikipedia.org/wiki/Pe%C8%99tera_Movile
http://www.descopera.ro/......e-dobrogei
etic.blogspot.ro/2007/07/pestera-ce-sedus-nasa.html
Nu mai știu dacă este vorba de peștera asta sau de alta.

| ramona30 a răspuns:

Exista cateva teorii privind aparitia vietii pe Terra. Aceste teorii inca nu sunt demonstrate. Cu alte cuvinte, oamenii de stiinta inca nu pot spune cu certitudine cum a aparut viata.
Asta nu inseamna ca automat se demonstreaza ca aparut hopa-mitica, alias d-zero, allah sau isus, a luat o galetusa cu pamant si apa si a creat viata.

| Zenicide a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenesis
Nu trebuie sa imi multumesti, stiu ca sunt de treaba.

| RAY a răspuns:

Nu,un zeu aparut din nimic creaza 5 milioane de specii din nimic

| pisicutzamik a răspuns:

Iti spun eu ce cred eilaughingprima forma de viata a aparut din mormoloci rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| Defreyor20 explică (pentru pisicutzamik):

Raspunsul tau seamana ca nick-name tau! big grin

| pisicutzamik a răspuns (pentru Defreyor20):

E nu mai pune...tu ma inebunesti laughing

| pisicutzamik a răspuns (pentru pisicutzamik):

E numai spune, scuze de greseala facutatongue

| Defreyor20 explică (pentru pisicutzamik):

Nui pentru ce sa iti ceri scuze, toti gresim!

| RaduMD a răspuns:

Prima formă de viaţă a apărut prin evoluţia spontană şi întâmplătoare a unui amestec de aminoacizi aflaţi ca într-o supă într-o scobitură de stâncă.

| Defreyor20 explică (pentru RaduMD):

Si esti absolut sigur ca este adevarat asa ceva?