| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cei care cred in Dumnezeu! In Dumnezeul Bibliei!
Indiferent de religie / religii si alte tampenii...

Cat de puternica e Credinta voastra? Cu ce ati putea-o compara?
Cu Samanta care a cazut " langa drum"? Samanta semanata in " locuri stancoase "? Cea cazuta intre " spini "? Sau cea care a cazut in PAMANT Bun?
https://www.biblegateway.com/passage/?search=Matei%2013& version=NTLR

Aveti nevoie de Semne Permanente pentru a va mentine credinta? Sau Credeti cu tarie ca Dumnezeu e mereu prezent... mereu acolo?
https://youtu.be/U8U_gR58eJU?feature=shared

Au existat oameni care v-au indepartat de Dumnezeu?
https://www.tpu.ro/......a-sa-care/

https://youtu.be/c-QSOX7AGQI?feature=shared

https://www.tpu.ro/......-sa-incep/

Sau oameni care v-au AJUTAT ( sa va ) ridicat(i) SPIRITUAL dupa o Mare CAZATURA? Oameni care nu au incercat Niciodata! Sa profita de voi, slabiciunile si poate naivitatea voastra? Care au fost " o lumina in intuneric "? CU ADEVARAT?

https://youtu.be/_JQiEs32SqQ?feature=shared

Răspuns Câştigător
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Dumnezeu îți dă o conștință Dumnezeule îți dă putere Dumnezeu îți dă două mâini Dumnezeul îți dau două picioare Dumnezeu îți ma minte Dumnezeu îți dă răbdare Dumnezeu îți dă rațiune Dumnezeu îți dă să-ți iei deciziile singur în viata ta Dumnezeu îți dă doi ochi sa vezi pe unde calci și să nu calci Dumnezeu îți aude durera din inima și sufletul tău da omul ce face? Din rău in mai rău se duce cu propria decizie cu propria rațiunea cu propria conștință cu propria voința cu propria lăcomie apoi ce face omul care își face rău cu mâna lui? Tot omul începe să-l judece tot omul care face rău și își face rău cu mâna lui începe sa arunce cu venin și răutate și prostie apoi ghici ce? Tot acel om aștepta să fie ajutată de către El omul rău omul cu răutate cu lăcomie cu prostie în el bine nu va fi și nu o spune eu și el căci Dumnezeu îți dă totul da dacă tu nu ști sa prețuiești cu Adevărat și arunci la gunoi și îți bați joc apoi sa nu-ți pară rău să regreți ce pierzi și săte întrebi de ce Doamne căci el îți dă ba chiar uneori și mai mult sa vadă ce faci cu mai mult unde duci mai mult ce faci cu mai mult și dacă vede că-ți bați joc și risipești nu te mai întreba Niciodată de ce Doamne căci De el nu scăpăm nici unul dintre noi ori cât de deștepți și maturi și disciplinați și conștienți și plini de rgoi și de noi neam da exista un Dumnezeu și ar trebui sa fim neapărat conștienți de asta pe lumea asta faptele Noastre o săne vorbească fie mai tarziu sau mai devreme și nu știi că-ți dintre noi o sa fim pregătiți de propil nostra fapte sau o sa putem face față lor.

Fără Dumnezeu nimic.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.tpu.ro/......ri-majore/

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Ași muri pentru el și credință și iubirea pe care i-o port numai lui Dumnezeu nu-l compar cu nimic pe fața pământului ăsta Nu-l compar cu niciun suflet pe Dumnezeu pe pământul ăsta îl iubesc și credința pe care o am în sufletul meu în inima mea în gândul meu în mintea mea în faptele mele pentru el sunt incondiționate a-și prefera sa mor dar nu-l trădez nu-l vând nu-l schimb pentru nimic pe pământul fără El în viața mea în sufletul meu în inima mea a-și fi un nimic și sar alege praful de mine fără el în viața mea nu ași reușit și nași reuși nimic în viata fără Dumnezeu nimeni și nimic nu ma poate întoarce în potriva lui și dacă a-și avea de ales între el și viața mea și ori și cine de pe fața pământului îl aleg pe el pe Dumnezeu cu toată inima și tot sufletul a-și prefera sa fiu mort decât sa am de ales între Dumnezeu și ori și cine.