| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut/vizionat mai demult un video(clip) in care era vorba despre o familie de pastori(pastorul si sotia sa) care pornesc cu masina la drum spre o anumita destinatie(posibil la biserica).
In drumul (spre destinatia lor cu masina) un strain face autostopul, face semn cu mana sa opreasca.

Pastorul nu doreste sa opreasca deoarece vazandu-l pe barbatul care le-a facut semn are anumite "impresii" la adresa acestuia, acesta fiindu-i un total necunoscut...totusi cedeaza la insistentele sotiei.

Dupa ce barbatul li se alatura in masina acesta incepe sa discute cu familia de pastori si acestia afirma "cu mandrie" functia pe care o au in biserica si societate.

La un moment dat insa discutia se "infierbanta" si cei doi sunt amenintati cu pistolul de catre barbat care ii pune sa aleaga intre" a muri pentru credinta,- pentru ca si Isus a murit pe cruce pentru pacate -sau a trai stiind ca nu au fost capabili sa-l aleaga pe Isus (credinta) asupra propriilor lor vieti si nu sunt demni sa predice altora despre credinta.

Prima care trebuie sa faca alegerea este femeia care alege propria-i viata, iar apoi barbatul sau care la fel alege sa-si salveze viata.

Dupa ce amandoi au ales viata in detrimentul mortii pentru Isus (credinta) barbatul necunoscut ii pune sa opreasca masina la o margine de drum pustie si le arata ca pistolul nu era de fapt incarcat iar apoi le spune ca nu sunt demni sa predice despre credinta adevarata si ca nu sunt ei cei care ar putea" intoarce din drum" un om ca el.

Videoclipul era in engleza, posibil subtitrat in romana si dura aprox 10 min?!
Ma poate ajuta cineva cu linkul sau numele?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

Ești gata să mori pentru credința ta?

Acesta este videoclipul :

https://www.youtube.com/watch?v=c-QSOX7AGQI

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il stiu, si omeneste vorbind, e usor sa stai la capatul cu tragaci al pistolului.la capatul celalalt e mai greu, pe unde iese glontul.filozofic vorbind. dupa ce murim, doar Bunul Dumnezeu ne mai poate salva si oferi in dar vesnicia, noi oamenii nu santem NICIODATA pregatiti pentru moarte, fiindca inca nadajduim in iertare si mantuire.deci a fi sau a nu fi pregatit.ASTA E INTREBAREA.

| NuAmNumeStraniu a răspuns:

Salut jun