| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cei cu coeficientul de inteligenta peste 87% Credeti ca exista Dumnezeu? Va rog mult respectati conditiile intrebarii.

38 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Nu cred in nicio divinitate, toate sunt inutile vietii omului, si ingradesc cunoasterea. A vorbit, necredinciosul de serviciu.

Răspuns utilizator avertizat
| ZvT a răspuns:

Stephen Hawking spunea că oamenii care se laudă cu iq-ul lor sunt nişte rataţi. Până la urmă credinţă este doar o slăbiciune de care cei inteligenţi profită din plin.

| IMC90 a răspuns:

Cum adica coeficient de inteligenta peste 87%?
Adica aia care am baut, dar nu ne-am omorat decat 13% din creier, sau cum?
Cum de nu uitati sa respirati...

| 愛日本 a răspuns:

Normal că există dar unii sunt prea încăpăţânaţi să creadă, deci ei mai bine cred că noi evoluăm din maimuţe babuini şi alte animale şi că după ce murim nu mergem nicăeri, ne evaporăm şi etc (alte prostii).

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru 愛日本):

Esti amuzanta rau auzi babuini incredibil unde ai auzit asta? tu stiai ca mamiferele nu sunt o specie singula si mai multe noi suntem una dintre ele suntem homonoizi, tu esti incapanata ca nu crezi in 2700 de alti zei si crezi in unul

| Natashha a răspuns:

Sunt oameni si oameni cu pareti diferite.Nu o sa gasesti 2 oameni cu aceeasi mentalitate despre Dumnezeu. Daca exista Dumnezeu si noi credem in el ce pierdem? Bine, dar nici in modul ala sclavagist:rugaciuni la fiecare colt, matanii si adorare continua, ci doar modul ala de a crede in el, sa stii ca exista cineva care crede in visele tale si te va ajuta sa ti le indeplinesti.Ca cineva are grija de tine si te ajuta sa traiesc, cumva...
Oamenii abuzeaza uneori de existenta lui Dumnezeu, fac bani pe treaba asta:prin materiale, schimb de carti, si tot felul de ascunzisuri.Cand te referi la Dumnezeu, nu te referi la o religie, la un cult sau ce stiu eu, ci doar la el, ca el te-a creat ai are grija de tinehappy. Daca te dedici unei religii si stai acolo, asta nu dovedeste ca tu crezi in Dumnezeu, ci doar esti sclavul acelei religii si poatepeste 50% dintre credinciosii din Romania sunt doar cu numele, nu crezi?

| Saveryo a răspuns (pentru Natashha):

@Natasha...
Nu poti sa crezi ca ai un cont in banca daca nu il ai.
Mama iti povesteste ca il ai, la scoala ti se spune ca il ai...
Dar nu il ai....si tu stii bine.
Cum draq sa crezi in ceea ce nu exista in ceva ce nu este nu a fost si nu va fi.
Mai oameni eu nu va jignesc voi credeti in ce vreti dar am mentionat in intrebare... coeficientul de inteligenta...
Nu poti sa speri ca 2+2 e 5 daca e 4...
Credinta aia puternica e ambitie! Crestinii confunda Credinta cu ambitia si pun baza in Credinta.
Exemplu: am dat unui amic in 1998 in loc de calmant o pastila de zaharina!
In 7 minute i'a trecut si avea dureri de coloana cumplite.
Se numeste autosugestie. Asa de mult a crezut in acel calmant incat ia trecut durerea.
Asa mult credeti in Dumnezeu incat aveti impresia ca va ajuta.

| ZK a răspuns:

Eu sunt Lucifer.Cred ca exista, dar nu ma inchin lui. Ti-a raspuns, frumosul si inteligentul domn Satan.

| ZK a răspuns:

Uita-te la mesajele mele pentru. tine, alea private.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing TPU...

| monstrulet a răspuns (pentru anonim_4396):

Cateodata uit pe ce site sunt... Noroc ca mai dau peste intrebari de genul. rolling on the floor

| ateuNEGATIV a răspuns:

Eu unu nu cred in testul ala de inteligenta pentru ca nu-i exact nu-i demonstrat stiintific si ce nu-i stiintific eu nu observ sunt septic, exista crestinii inteligentii exista si ateii inteligenti nu trebuie sa discriminam pe cineva sa nu uitam ca marile genii sufereau de dislexsie
sa mai pus intrebarea asta de ce tot o repetati?

| 愛日本 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Cunosc mai mulţi atei nu doar de pe TPU, şi chiar ei mi-au zis acele lucruri stupide.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru 愛日本):

Aia sunt crestinii eu unu cunosc cam 7, 8 ateii nu cred ca ei ar fi spus asa ceva stiu teoria evolutiei foarte bine, babunini sunt o specie din prezent noi oamenii am evoluat din genul homo alte specii de homo numai exista in prezent decat noi, maimutele sunt alt gen de mamifere noi altu

| monstrulet a răspuns (pentru 愛日本):

Daca vrei sa afli ceva calumea, cel mai bine e sa cauti pe situri de specialitate.
La alte persoane, si mai ales pe TPU, o sa auzi de obicei prostii. Plus ca pe TPU sunt multi trolli la religie.

| AndruCriistina a răspuns:

Exista si Dumnesezu si Diavolul, multe persoane nu cred in Dumnezeu ci cred in drac adica in diavol.Deci da exista Dumnezeu.Pentru ca El a infiintat pamantul, tarile, orasile, persoanele, etc... Tu poti crede in Dumnezeu daca vrei si daca il simti aproape de tine dar daca te seduce acel sentiment ca nu exista vei crede din ce in ce mai mult ca esti sedus de diavol sau de drac (satana)

| Saveryo a răspuns (pentru AndruCriistina):

Dupa ce studiezi Stiintele 9 ani in Marea Britanie mai dezvoltam acest subiect pana atunci il lasam asa ok?

| anonimgirl98 a răspuns:

Bineînţeles că există. Ce întrebare. eşti ateu cumva?

| Saveryo a răspuns (pentru anonimgirl98):

Daca te'ai fi incadrat sa'mi raspunzi ai fii stiut ca Religia, Crestinismul a fost dezvoltat inca din epoca de piatra pentru a tine oamenii in frau pentru ai face sa creada in ceva. Oamenii incepusera sa faca asa lucruri mizere incat aveau nevoie de o frica divina. Si au inventat'o.
Eu cred ca exista 3 categorii: Indoctrinatii cu religeie in special pocaitii
Incultii care cred in Dumnezei si isi dedica viata lui.
Indiferentii, isi vad de viata lor si orice ar fi, nu le pasa!

| anonimgirl98 a răspuns (pentru Saveryo):

Aşa şi tu din ce categorie faci parte?

| Saveryo a răspuns (pentru anonimgirl98):

Indiferenti.

| Saveryo a răspuns:

Am citit si ma cam lasat rece... o incadrez in Fabule pentru copii de gradinita.
Eu il studiez pe Savantul Stephen Hawking si studiez teoriile care le dezvolta el.
Nu cred ca e cazul sa contraziceti cel mai destept om de pe tera care a dat peste cap multe teorii ale lui Einstein si alti savanti ai timpurilor.
Citez din citatul lui Stephen Hawking:
Dumnezeu nu exista, Dumnezeu este pentru cei cu frica de intuneric.
Care va credeti mai inteligenti decat acest savant care are IQ mai mare decat maximul admis sustinetiva cretinismul de oameni penibili.

| RaduRadu01 a răspuns:

Saveryo, dragule, daca ti-ai da seama cat de stupid si de penibil esti, ai tacea. Uite:
In primul rand, coeficientul de inteligenta (IQ) nu se exprima in procente. Apoi, o eroare imensa este si afirmatia conform careia CRESTINISMUL a aparut in epoca de piatra (pun pariu ca habar n-ai cand a fost aia!). Crestinismul (dupa cum isi poate da usor seama un om "cu coeficientul de inteligenta de peste 87" chiar din numele lui) apare dupa Cristos (adica in era noastra, in urma cu vreo 2000 de ani - probabil ca nici asta nu stiai!). Il studiezi pe savantul (nu se scrie cu majuscula, ci cu "s" mic) Stephen Hawking?! Asta seamana a lauda de "copiii de gradinita". Bietul om, sper sa nu afle, i-ar fi rusine. Daca tot il studiezi pe Hawking ar fi trebuit sa stii ca el nu este nicidecum omul cu cel mai mare IQ. De fapt, se cunosc cel putin 15 oameni ce au coeficientul de inteligenta mai mare decat al lui. Spre exemplu, capul listei, chinezul Tao Terrence are scorul de 230, iar Hawking are "doar" 160. Deci nu este "cel mai destept om de pe Terra" (cu majuscula si dublu "r"!) Ai "studiat cumva stintele 9 ani in Marea Britanie"? Unde, la Oxford? Poate: 3 ani la gradinita, si acum esti in clasa a 6-a? Da, asa te cred! E drept, la matematica esti bun pentru aceasta clasa (stii ca 2+2=4), insa la limba romana, pun pariu ca ramai corigent. Vrei sa enumer cele peste 28 de greseli de ortografie, punctuatie, formulare si exprimare pe care le-am zarit usor citindu-ti intrebarea si primele trei raspunsuri?
Asa ca, stimate domn (cu inteligenta de 87% dintr-un mar, dupa cum bine spunea cineva mai jos), inainte sa ironizezi pe cei care cred in existenta unui Creator, mai bine priveste mai intai in ograda dumitale, si "Fie lumina!" in cap'sorul ala atat de intunecat...

Răspuns utilizator avertizat
| robinasahood a răspuns:

Da cred.