| denyzo a întrebat:

Intrebare pentru cei cu credinta.
Baiatul/fata ideal/a o gasesti in Biserica? adica, mergand in fiecare duminica, la un moment dat vei gasi pe cineva si veti discuta.

La Biserica iti poti gasi sufletul pereche cu adevarat?

Dau funda pentru un raspuns cat mai bun.

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Da, daca nu frecventeaza Biserica, nici nu l-as alege. Dumnezeu asculta rugaciunile si daca tu cauti o iubire curata cu adevarat, tot in casa Lui o vei gasi

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cei biserica loc de intarniri? de asta mergi tu acolo sa cunosti fete? totul tine de aspectul fizic daca esti un tip atragator oriunde ai fi ai gasi o fata

| denyzo explică (pentru RAY):

Frate, e doar o intrebare. Daca nu stii, nu te baga. Scuze daca m-ai inteles gresit.
Nu-i asta scopul meu, ca sa cunosc persoane, ci sa ma rog la Dumnezeu.

| Nilsson a răspuns:

Da, iti poti gasi sufletul pereche intr-o biserica, sunt nenumarate exemple. Si chiar e bine sa traiesti langa cineva cu care impartasesti aceleasi valori.

Dar totusi, nu acesta trebuie sa fie principalul motiv pentru care mergi la biserica, dragostea pentru Dumnezeu trebuie sa fie neconditionata.

| Deaad a răspuns:

Da,eu pot sa găsesc fata ideala la biserică.

O ochesc, o prind, o duc in altar(preotul e deja speriat de toate amuletele mele satanice așa ca a fugit demult), o leg, o ***, o iau a acasă si ma căsătoresc cu ea.
Tot la biserică facem cununia.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

,,CĂsătoria voastră sa fie numai in DOmnul" spune Biblia. De ce? PENTRU CA sa nu fie probleme, ca si asa sunt destule, caci nu suntem perfecți, toți gresit in diferite feluri, dar când unul spune eu am religia mea aceasta este buna celalalt :,,-ba a mea este cea dreaptă "-ei aici este problema. In religiacorecta, cei doi sunt interesati sa-i fie plăcută lui Dumnezeu si sa stie ca forma lor de închinate este cea aprobată de DUmnezeu.Dobândită prin cunostinta biblică adevarata, prin credinta si fapte si stand separați de lume si de practicile ei.Iar iubirea de sacrificiu este iubirea ce caracterizează adevărații crestini.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da dar nu neapărat, poți găsi persoane credincioase și printre colegii de clasă/servici și în alte locuri, trebuie să-L rogi pe Dumnezeu să-ți scoată în cale o persoană credincioasă. Acea persoană o poți găsi aproape oriunde.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns:

Il/o poti gasi in biserica, dar nu este obligatoriu sa o cunosti tocmai acolo. Important este ca daca va casatoriti sa duceti o viata dupa placul lui Dumnezeu.

| Nitroblast a răspuns:

Doar nu mergi la Biserica pentru a gasi prieten/prietena, right? Adica zic si eu, ar trebui sa stai cu mintea la ce e acolo, nu s-o lasi sa zboare aiurea. De cautat cauti... mdeh la cat am cautat eu, habar nu am unde ai putea cauta. Clasa, loc de munca, autobuz, idk.

Dar nu. La Biserica nu cauti prietenul/prietena. Daca vrea Dumnezeu sa ti-l/o scoata acolo, foarte bine, dar asta e extra.

| MyAngelT a răspuns:

Buna.
Eu una nu cred ca sufletul tau pereche il vei gasi fix la biserica, el poate fi oriunde in lume, nu stii niciodata cand poti da peste el. La biserica poti merge sa te rogi si sa vorbesti doar cu Dumnezeu.
Succes in gasirea acelei persoane.