| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Intrebare pentru crestini:
De ce in aceasta lume credeti ca voi sunteti oile albe iar ateii cele negre? De ce va manifestati mandria de a fi oameni religiosi intr-un mod irational calcandu-va in picioare pentru o apa sfintita sau prin injuraturi?
Majoritatea crestinilor asculta muzica infecta cum ar fi manele si muzica universala (muzica usoara(pop)) in care nu primesti nici un mesaj inteligent si ne credeti satanisti ca ascultam muzica buna cum ar fi rock, blues chiar si metal.
Eu cred ca marea majoritate a crestinilor sunt tarani care nu stiu cum arata o carte sau daca gasesc vreo carte o intrebuinteaza imediat cu scopul de a se sterge cu filele cartii la fund.
In aceasta poveste a crestinismului nu aveti nici o introducere concreta si nici un deznodamant.
A descoperit cineva dintre voi o divinitate? un miracol?
Credinta voastra se bazeaza in special pe biblie sau va uitati in gura preotilor sarlatani care ii vezi plimbandu-se cu masini bmw, audi sau mai stiu eu ce.
Aruncati o pivire asupra subiectului Borgia(wikipedia); credeti ca a fost mana domnului ca acest papa care schimba amantele o data la 3 zile si avea si sotie cu 2 copii?
Treziti-va la realitate copilasi! Religia a fost creata in scopuri strict financiare si de dominare a intregii lumi sub forma unor biserici si catedrale,de dominare a mintii slabe,superstitioase, si lipsita de informatii stiintifice si psihologice elementare.
De altfel, eu aprob in proportie de 50-70 % existanta sau aparitia unor forme de viata sub diferite forme si stiluri de viata fie ele rationale sau doar niste plante sau animale salbatice pe cand voi adulati completamente figurile bisericesti fara prea multa informatie(unii din voi).

Răspuns Câştigător
| 6DuckMeJesus a răspuns:

In primul rand, nu toti ateii sunt rock-eri, nu toti rock-erii sunt atei. In al doilea rand, micii sunt mai mult pentru burtosi in tricou roz, eu unul prefer carnea la gratar. In al treilea rand, concertele noastre nu se organizeaza intr-o incapere in fiecare week end, ci in locuri suficient de incapatoare pentru admiratorii formatiei din respectiva zona. Pe unde am mers, nu am vazut pe nimeni sa se calce in picioare ca la sarmale de ziua unui tilfuț din calendar.

7 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Hai bre sa fim seriosi, ce tot ii dai cu ateii si oile negre Ateii unii sunt baltati alb cu negru,altii baltati negru cu alb si gata.
Vis a vis de muzica ascultata,pai stai asa ca aici te inseli, daca comunitatea oamenilor de stiinta spune ceva, ateii se supun imediat si fac plecaciuni cum faceau coreenii, cind trecea marele lider. Daca comunitatea muzicologilor proclama manelele, ca fiind adevarata muzica, automat ateii devin "manelari", deoarece asa spune comunitatea de specialisti.
Tu poate ai visat ca, Crestinismul este ca o compunere cu introd cuprins si incheiere cum ai tu la scoala si trebuie sa te deranjezi sa scrii minim 20 de rinduri, dar nici pe acelea nu esti capabil sa le insiri rolling on the floor.
In incheiere recomand sa te faci om de treaba si la culcare sa spui Tatal Nostru si sa te insemni cu Sf Cruce

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Urzi23):

Man,you are helpless.

| n0matterman a răspuns (pentru Urzi23):

Chiar ma intreb cum supravietuiesti...

| Minks a răspuns:

Nu chiar, vroiam sa iti transmit ca inca te iubesc, in felul meu.

| Foxie2 a răspuns:

Eu m-am saturat de asta... aveti impresia ca daca esti crestin, esti un sfant? Ei bine va inselati! Poti fi ateu sau crestin, tot om esti! De parca ateii nu s-ar calca in picioare daca ar fi un concert rock cu intrare libera si mici si bere gratis. Ba mai mult ar face-o si crestinii.

Multi sunt crestini doar cu vorba...dar pentru asta nu-i bagati in aceeasi oala cu ceilalti.
Si taranii, nu va luati de ei! "Fericiti cei saraci cu duhul "
Sau ne-am nascut toti oameni de stiinta?

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun explică (pentru Foxie2):

"aveti impresia ca daca esti crestin, esti un sfant?"
Tocmai asta incerc sa fac sa fie inteles adica opusul a ceea ce spui tu aici.

"Poti fi ateu sau crestin, tot om esti!"
Daca amestecam aceste doua ingrediente de baza in oala cu ciorba, ei bine, va fi foarte acra!

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Foxie2):

In primul rand, nu toti ateii sunt rock-eri, nu toti rock-erii sunt atei. In al doilea rand, micii sunt mai mult pentru burtosi in tricou roz, eu unul prefer carnea la gratar. In al treilea rand, concertele noastre nu se organizeaza intr-o incapere in fiecare week end, ci in locuri suficient de incapatoare pentru admiratorii formatiei din respectiva zona. Pe unde am mers, nu am vazut pe nimeni sa se calce in picioare ca la sarmale de ziua unui tilfuț din calendar.