| RAY a întrebat:

Intrebare pentru sectancti -da ortodoxi, catolici au voie sa stea la categoria religie? sau doar voi? sa stim si noi

15 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aș vrea să răspund la mai mulți, dar poate că vor mai intra pe aici.
Eu cred că ați greșit categoria. Trivia/Amuzante este în altă parte. Dacă nu am dreptate, de ce întrebarea și răspunsurile voastre m-au făcut să râd? happy
Mi-am adus aminte de o reclamă care la urmă suna cam așa: "E destul pentru toți."

Fac apel la toți care ați blocat pe cineva, să îi deblocați. Este un lucru urât blocajul. Dacă cineva nu este de acord cu convingerile altcuiva, asta nu înseamnă că persoana respectivă trebuie să fie și blocată. Răbdarea, stăpânirea de sine și blândețea trebuie să ne caracterizeze pe toți.

| RAY explică (pentru anonimg):

TPU nu functioneaza asa, daca x ma blocheaza, trebuie sa i dau ignore apoi sa-i dau cerere apoi sa accepte el, inutili pasi, parerea mea

| anonimg a răspuns (pentru RAY):

Oricum ar funcționa, trebuie să căutăm să ne deblocăm între noi, indiferent de convingerile fiecăruia.

| RAY explică (pentru anonimg):

Nu am ce debloca

| Hammurabi a răspuns:

Eu sunt sectant. Miserupiştii de ziua a opta.
Dar voi, care voi?
Tu ce eşti? Ortodox sau catolic? laughing))

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Vorbeam in numele celor care sunt ortodoxi, catolici, la intrebarea asta sunt catolic

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Păi nu cred că mai aveți nici voi loc. Pe mine m-au băgat la ignor toți sectanții. laughing))

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Fi calm si pe mine la fel, practic categoria asta sa se numeasca sectancti si propaganda lor atat, restul sa arda pe vechi in iad

| AC4S4 a răspuns:

Si ortodocsii, catolicii sunt sectanti. Deci pe cine intrebi mai exact?
Si care sectanti fac propaganda pe aici?
Steregoi, Shuriken, Superior nu apartin niciunei confesiuni din cate am observat.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Mai eu doar am intrebat sa stiu, sa stie si catolici, ortodoxi

| 6684464 a răspuns:

Ce e un sectanct?

| RAY explică (pentru 6684464):

Cei care sau rupt din biserica primara

| 6684464 a răspuns (pentru RAY):

Vezi ca este un cuvant pentru asta: sectanti.winking

| RAY explică (pentru 6684464):

Las ca ai inteles tu, data viitoare scriu konfessionell

| wpetterssone a răspuns:

Mai întâi definește sectanți. Apoi, nu suntem administratorii site-ului pentru a decide cine are dreptul de a vizita această categorie.