| anonim_4396 a întrebat:

Ultima intrebare pe azi daca esti botezat la catolici si ortodoxi unde mergi dupa moarte? dau fundita

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

La ortodoxi, direct în Rai sau Iad.
La catolici (cel puţin la cei romano-catolici), dacă ai păcate multe sau mai grave, ajungi în purgatoriu, şi de acolo în Rai. Sau ajungi în Iad, dacă ai păcate capitale.

| victoreanu a răspuns:

Ca de obicei esti mult pe linga subiect.
Nu comentez cu "ortodoxi". Nu exista cuvintul asta.

Apoi nu poti fi botezat la catolici si ortodocsi. Nu stiu ce intelegi tu prin asta.
Nu are nici o legatura faptul de a fi botezat si unde mergi dupa moarte.

Stiu ca te plictisesti si ca vrei sa te bagi in seama dar mai incearca sa citesti si o carte intre doua manele.

Fac ceva pe funda ta.

| Dreamer a răspuns:

In cavou?!

| noktambul a răspuns:

Nu are nicio importanta felul in care ai fost"botezat". Dupa moarte ai sa mergi acolo in locul pe care ti-l meriti : ai fost un bun crestin? Ok, asteapta-ti randul la poarta raiului. Ai fost un prost care si-a batut joc sau a luat in deradere tot ceea ce inseamna mila, credinta, intelegere, aplecare catre aproapele tau, dragoste pentru semeni etc nu spera ca o sa ajungi dupa moarte intr-un loc cu vesnica verdeata laughing Trecand peste asta, "ortodoxi" la plural este "ortodocsi'. Ma kak pe ea de funda laughing

| YooCata a răspuns:

Nime nu stie unde mergi dupa moarte

| knitall a răspuns:

La cimitir. Sigur.

| MFShui a răspuns:

Mergi la limba romana cat mai esti in viata!