| anonim_4396 a întrebat:

Intrebari pentru atei:Cum a luat nastere Universul nostru,Planeta,omul, taratoarele si zburatoarele pamantului? Cum a luat fiinta Dumnezeu din inimile oamenilor?

15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Intrebari pentru crestini: Cum a luat nastere Universul nostru, Planeta, omul, taratoarele si zburatoarele pamantului?

| RAY a răspuns:

Ce legatura are ateismul cu intrebarea ta?

| RAY a răspuns:

Celcestietot nu exista nici o dovada ca exista vreun creator, dumnezeu e doar credinta atat

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Daca nu exista mos craciun cine aduce cadourile copiilor de craciun?

| RAY a răspuns:

Celcestietot legaturile imaginare nu sunt dovezi, cat despre Darwin biserica catolica accepta evolutia iar cea ortodoxa este neutra, ateismul nu are legaura cu evolutiei si in lipsa ei as fi ateu, si in lipsa stiintei as fi ateu, desi sunt 1 miliard de crestini catolici care accepta evolutia

| RAY a răspuns:

Biblia este o dovada la fel ca si cartea lui alba ca zăpadă cica sa nu aduc biserica in comentariu pai de ce nu? Catolici nu sunt crestini?

| RAY a răspuns:

Lasati naibi evolutia, big bang sa vedem dovada ca exista dumnezeul vostru, daca evolutia nu e adevarata dumnezeu exista? Ce gandire eronată si stupida, daca nu exista explicații inca pentru ceva gata dumnezeu, dumnezeu asta e mereu ceea ce nu stim inca

| RAY a răspuns:

Care dumnezeu a creat evoluția? Care creator? De unde stii ca fix zeul tau a creat totul?

| Celcestietot a răspuns:

Iti raspund si eu ca scrie in Biblie, ca Dumnezeu a creat Universul, deci existenta Sa este una incontestabila, deci ateii pot deveni crestini avand aceste detalii...

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

Biblia e scrisa de oameni.
Si unii oameni vad lucruri cand se drogheaza, asa ca...

De unde stii ca nu Dumnezeu a creat evolutia?

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

A fost scrisa pana sa apara Teoria Big Bang (nu serialul)...
De ce ai adus vorba de drogat, ce legatura are cu ceea ce am scris in acel comentariu?

,, De unde stii ca nu Dumnezeu a creat evolutia?'' -> aplic strategia ta si iti voi raspunde cu o intrebare : De unde stii ca Dumnezeu a creat evolutia?

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu am zis ca stiu ca Dumnezeu a creat evolutia ci am intrebat daca tu stii ca n-a creat-o.
Eu nu stiu daca a creat-o, ci am precizat o alta posibilitate.
Unii sunt gata sa rupa stinta fiindca desi are raspunsuri pentru 10000000... de lucruri, nu are inca raspuns la nu stiu ce intrebare.
Poate ca religia si stiinta au un punct(sau mai multe) in comun.

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Cred în evoluția dumnezeiască, nu în Teoria Evoluționistă.
Unii da, unii nu, știința poate fi ruptă prin prezentarea minciunilor acesteia, măcar la capitolul evoluție. Și religia are multe informații interesante de arătat, iar știința le ignoră.
Da, eu zic că au în comun.

| Celcestietot a răspuns:

Cum sa nu existe dovezi, RAY? Spre deosebire de voi darwinistii, unii dintre noi mai avem si contact cu divinitatea, mai vedem asa ceva, pe cand voi nu o sa vedeti niciodata legatura dintre voi si primate rolling on the floor.
Ia spune, RAY, de ce esti darwinist, are vreo logica? Eu sincer nu vad una.

| Celcestietot a răspuns:

RAY, nu este nimic imaginar, citeste mai atent din Biblie data viitoare si nu vad de ce ai aduce bisericile in comentariu.