| Raniia a întrebat:

Iti dai seama ca tot ce faci trebuie sa fie pe placul lui Dumnezeu? De ce?

Răspuns Câştigător
| Kramerwalt a răspuns:

Eu sunt adevarata Vita, si Tatal Meu este Vierul.

2. Pe orice mladita care este in Mine, si n-aduce rod, El o taie; si pe orice mladita care aduce rod, o curata, ca sa aduca si mai mult rod. Oare mai merita sa mai spun ceva?

23 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,sunt constienta ca eu prin modul meu de viata scriu o carte.Si cu fiecare zi eu scriu o fila.Ma straduiesc sa scriu frumos sa las o mireasma placuta in urma mea.

| EmaS a răspuns:

Tu esti Big Brother?

| EmaS a răspuns:

Atunci nu mai vorbesc cu tine.

| EmaS a răspuns:

Am stiut ca glumeai.

| EmaS a răspuns:

Bineinteles ca da.

| Esperança a răspuns:

Atunci când asculţi de Dumnezeu şi El ascultă rugăciunile tale.
Dar sunt mulţi oameni care Îl caută doar la nevoie şi atunci se întreabă de ce Dumnezeu nu îi ascultă!
Se cade ca Creatorul să asculte de creaţie sau creaţia de Creator?
Numai dacă ducem o viaţă plăcută înaintea Domnului, putem fi binecuvântaţi!
"Dacă poporul Meu peste care este chemat Numele Meu se va smeri, se va ruga, şi va căuta Faţa Mea şi se va abate de la căile lui rele - îl voi asculta din ceruri, îi voi ierta păcatul, şi îi voi tămădui ţara". (2 Cronici 7:14)

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Etee! Uite ceva nou! De cand ma stiu, tot ce am facut, am facut din motive logice, pentru a-mi satisface nevoi PROPRII, bentru a MA bucura, pentru a nu deranja pe ceilalti.
Chiar nu mai pot eu daca ce fac ii e pe plac unui mosneag ciufut, razbunator si rau. N-are decat sa se autosatisfaca, nu sa astepte de la mine ceva!

| danay72 a răspuns:

Cand iubesti pe cineva o faci din placere, la fel e si cu faptul de a face vointa lui Dumnezeu. 1Ioan5:3

| dragos9234 a răspuns:

Imi dau seama ca tot ce fac trebuie sa fie rational si pe placul meu, nu pe al lui dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat