| Ingerfararipi333 a întrebat:

Iubitul meu, viitor preot m-a invitat de Craciun la slujba impreuna cu el si mama lui... Cum sa ma imbrac? Sau cum sa port avand in vedere ca va fi prima data cand o vad pe mama lui. Am 18 iar el 21. Multumesc!

16 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Până la urmă cum te-ai îmbrăcat, și cum au decurs lucrurile?

| Ingerfararipi333 explică (pentru anonimg):

M-am imbracat decent, si anume cu un palton negru si un sal frumos la gat astfel incat sa accesorizez. Totul a decurs minunat iar parintii lui sunt geniali! A fost super, mai bine decat imi imaginam

| anonimg a răspuns (pentru Ingerfararipi333):

Este bine că lucrurile au decurs bine. Sărbători fericite!

| Celcestietot a răspuns:

Modestwinking

| Holiday a răspuns:

Parerea mea s-o obisnuiesti pe viitoarea potentiala soacra cu stilul tau vestimentar, cu obiceiurile si tabieturile tale, etc, de pe acum. N-are rost sa faci ceva doar in ideea de a da bine in ochii ei. Asa ca imbraca-te fix cum te-ai imbraca daca n-ar veni ea.

| Celcestietot a răspuns (pentru Holiday):

Se duce la un loc de inchinare, nu in club.

| Holiday a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce legatura are asta cu ce am spus eu?! Tu nu prea intelegi ce citesti, asa-i?

| Celcestietot a răspuns (pentru Holiday):

Cred ca este exact invers.

,, m-a invitat de Craciun LA SLUJBA impreuna cu el si mama lui... CUM SA MA IMBRAC?'' -> crezi ca eu nu stiu la ceea ce raspund?! Fata se duce la biserica, nu in club. Nu stii cum se imbraca un om care merge la biserica?

| Holiday a răspuns (pentru Celcestietot):

Stiu ca e o discutie care nu duce nicaieri, pentru ca pur si simplu nu intelegi ce citesti, dar mai fac o incercare. De unde ai scos clubul?! A pomenit cineva de el? In plus, fata n-a intrebat cum sa se imbrace la biserica, ci cum sa se imbrace daca vine si potentiala soacra.

| Celcestietot a răspuns (pentru Holiday):

De unde l-am scos? Cu ce se aseamana imbracamintea tuturor fetelor care merg pe strada? Eu m-am referit la faptul ca trebuie sa se imbrace decent atunci cand am comentat. Nu daca vine potentiala soacra, ci vine sigur, deci cuvantul,, daca'' nu avea ce cauta acolo. Ba chiar a intrebat cum sa se imbrace la biserica, deci nu este cum spui tu,, In plus, fata n-a intrebat cum sa se imbrace la biserica...'', uite :,, Cum sa ma imbrac? (si s-a referit la atunci cand se duce la biserica)''.

| Holiday a răspuns (pentru Celcestietot):

Las-o asa, ca n-are rost discutia. Nici pe litere nu intelegi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Holiday):

Sigur, eu sunt cel cu probleme laughing...

| Bizon95 a răspuns:

Elegant dar SOBRU, in nici un caz sexy

insa, sincer, nu esti pe cale sa te bagi la manastire sau alta idee de... SCLAVIE, asa ca poti sa te imbraci EXACT, CUM ITI PLACE TIE!

| ywar a răspuns:

Elegant si decent cum sta bine unei tinere de 18 ani!

| CinevaAnonimă a răspuns:

O rochie sau o fustă ( de preferat să nu fie cu mult mai sus de genunchi), un batic ( părerea mea este că ar fi mai ok dacă nu ar avea prea multe flori pictate pe el, unul simplu, de preferat de o singură culoare), fără machiaj.
Te porți ca la orice slujbă, îți alegi un loc și stai acolo de la început și până la sfârșit. Cred că nu își va forma o părere rea. Succes!

| inflicted a răspuns:

Asta e o intrebare amuzanta. Fusta pana in pamant, bluză până în gât si batic. Ce poti sa porti altceva
Minijupă?