| doctorandus a întrebat:

La ce servea arca lui Moise?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctorandus intreaba despre asta deci mai usor cu barcuta lui Noe :

https://en.wikipedia.org/wiki/Ark_of_the_Covenant

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Era vorba de Noe, iar arca l-a ajutat sa se salveze pe el si familia sa, dar si animale.

| R0R0 a răspuns:

La nimic.
Fiindca Moise nu a avut o arca. Noe a avut.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu era tocmai arca.Era un cosulet de nuiele.
Rolul acelui cosulet a fost de a ascunde originea egipteana a lui Moise.
Cat despre arca lui Noe era sigilata personal de YHWH..Ar fi trebuit sa fie plina de excremente deja dupa doua saptamani.

| AliGab a răspuns:

rolling on the floor...doamne ce lipsa de activitate aveti. Se observa cu ochiul liber ca va plictisiti de moarte si nu aveti alta preocupare odata ce stati aici sa intrebati si sa comentati numai tampenii

| DonaldTrump a răspuns (pentru AliGab):

Ce-ai mai poate vi si tu la petrecerea de pe Arca lui Moise rolling on the floor

| AliGab a răspuns (pentru DonaldTrump):

Aoleu...este petrecere si eu nu stiam? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se plimba prin ceruri, prin univers, in timpul filmarilor.de fapt el a facut filmul POTOPUL LUI NOE, cand cadeau stele din ceriu si a ars sodoma si govora.El moise s-a dus in govora sa-si bea berea zilnica si obisnuita, cu arca sa.Ce o fi aia, o fi sotia arcului?

| famrussu a răspuns:

De ce nu citesti Biblia sa vezi la ce servea arca lui Noe, Biblia: Geneza 6-10
Citeste sper sa-ti placa si sa afli raspunsurile potrivite. Daca vei citi mai multe din Biblia o sa afli lucruri noi si o sa te ajute si in relatia cu Dumnezeu. NUmai Bine