| Stallone a întrebat:

La ce Sfinti va rugati?

21 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Maica Domnului, Sf Spiridon, Sf Mc Ecaterina, Sf Parascheva. Si sfantul trecut in calendar in ziua respectiva.

| Cyrano a răspuns (pentru Filip23):

Foarte rau, caci este un singur Domn si un singur Mantuitor! De ce te inchini creatiei si nu Creatorului? Judeca si tu singur!

| danay72 a răspuns:

La Dumnezeul Bibliei. Exod20:4,5

| SamSon a răspuns:

La monstrul zburator din spaghete. Ok, lasand gluma deoparte, nu ma rog. salut.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In afara de Maica Domnului la patronii nostri spirituali ( sf Nicolae si sf Parasceva- nascut 14 oct - ai mei, Sf Gheorghe - al sotiei, sf ap Andrei si sf Pantelimon -nascut 27 iul - primul copil, sf Ana, al doilea copil si sf ap Petru al treilea copil si la sfintii zilei

| Felys a răspuns:

Pentru mine banii sunt sfinti ca imi pot satisface nevoile de orice fel cu ei

| PedoBarbie a răspuns:

La Sfântul Internet şi Muceniici TPU, Facebook, Google.

| iurii75 a răspuns:

Isus a spus:  Voi aşa să vă rugaţi:
«Tatăl nostru care eşti în ceruri,...

| Esperança a răspuns (pentru iurii75):

A spus! Dar nu e valabil pentru noi, era pentru oamenii de atunci big grin

| iurii75 a răspuns (pentru Esperança):

Chiar aşa?
rolling on the floor

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Esperança):

Deci e bine ca nu va considerati oameni, in sfarsit ti-ai dat seama, din cuvintele tale vei fi judecata

| Esperança a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Răspunsul era unul ironic şi e răspuns tipic ortodox!
Dacă vrei îţi dau şi exemplu de user care cum îi dai un verset din Biblie ce e în contradicţie cu tradiţia, zice că nu e pentru voi, ci pentru oamenii de atunci!
Dacă tăceai, filozof rămâneai!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Esperança):

Pai eu am tacut, degetele au scris raspunsul

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Lui Iehova Dumnezeu, prin intermediul lui Isus Cristos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La niciunul-NU ma rog nici macar la Dumnezeu-NU exista!

| MiruD a răspuns:

Eu ma rog la Sfantul Ierarh Nectarie Mare Facator de Minuni.
Ma ajuta enorm si ii multumesc din suflet.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

La sfântul meu, Mucenic Mina, Sf. Andrei, Haralambie, Vasile cel Mare. Eu când mă rog mă refer în mare la majoritatea sfinţilor nu aleg o persoană neapărat, decât dacă am ceva, nevoie chiar de la acel sfânt, care doar el îmi poate oferii. Eu în general mă rog către toate puterile cereşti şi aşa mi se pare normal şi creştinesc.

| Cyrano a răspuns:

La Sfantul Dumnezeu si atat!

| godge a răspuns:

La Prea Sfantul Internet, Sfantul Monstru Zburator de Spaghete, Sfantul Mare Mucenic Facebook si Prea Sfantul Telefon

| ριтιкaa1998 a răspuns:

La Sfantul Gheorghe pentru ca e Sfantul meu.
Ma cheama si Georgiana. Ma rog si la Iisus.

| celmaibun1 a răspuns:

Se spune corect: "caror sfinti " nu " la ce sfinti "
2 Eu nu prea ma rog si stiu ca e o greseala.
3 Ca sa ti dau un exemplu iti spun asa : Daca eu te am suparat pe tine asa de tare, incat nici macar nu mai vrei sa ma vezi in fata ochilor, oare cine va pune o vorba buna pentru mine ca sa mai doresti a vorbi cu mine? Raspuns: mama ta. De ce? Pentru ca tu iti iubesti mama si la rugamintea dansei ai sa ma asculti si pe mine si ai sa ma primesti sa stam fata in fata. Ei, asa este si cu Dumnezeu. Daca L am suparat pe Iisus atat de tare cu pacatele mele, atunci daca ma rog la Maica Domnului, atunci Maica Domnului Il va ruga pe Iisus sa ma primeasca si pe mine sa reinoim relatia de prietenie. Intelegi? Ti am facut o parabola ca sa o poti digera. Sper sa te ajute.