| anonim_4396 a întrebat:

Cand va e bine va rugati?

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Da; si tu, nu?winking

| RAY a răspuns (pentru 4b):

Au fost momente cand mam rugat in viata mea, nu mi-am dat seama ca totul sta in puterea mea de a face si daca nu fac nimic nu o sa am nimic, m-a ajutat taicamiu care mi-a spus ca viata e o incercare continua de atunci tot incerc, desi recunosc ca ma urasc mult de multe ori

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Rugaciunea face parte din viata mea.Incep fiecare zi multumindu-i lui Dumnezeu si sfarsesc ziua cu rugaciune.

| Raniia a răspuns:

Rugaciunea face parte din viata mea, ma rog pe strada, la servici, acasa, il laud pe Dumnezeul meu in fiecare clipa.De ce esti curios?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu...

| Archdaemon a răspuns:

Nu ma rog niciodata, chiar daca ar fi sa cad de pe o stanca de la 2000m si sa mor tot nu m-as ruga, ma descurc bine si fara ajutorul unei entitati imaginare...

| ancaval a răspuns:

Oamenii simplii se roaga oricand, oamenii cu bani, cu nume, nu stiu daca o fac.Cand iti merge bine,uiti de tot. Omul fuge dupa fericire,mandrie,etc. Nu are timp pentru el, se grabeste sa atinga punctul lui cel mai inalt. Iar cand nu reuseste sa o faca se simte dejamagit, abia atunci incepe sa se roage, sa creada, doar la nevoie.Ar trebui sa o recunoastem, doar cand avem nevoie ne rugam, cand o ducem bine uitam si de cel care ne-a ridicat.

| Niiiicu a răspuns:

Pai eu ma rog in fiecare seara(nu sunt vreun mare crestin)si la bine si la rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma rog in fiecare seara, fie ca mi-e bine, fie ca mi-e rau.

| viorelmmv a răspuns:

Tot timpul te rogi pentru sanatate dar sa nu uiti si sa multumesti tot timpul pentru ca-ti este bine!

| Pufulinna a răspuns:

Nu pot sa zic ca sunt cea mai mare crestina pentru ca am si eu pacatele mele ca orice om. Dar ma rog in fiecare seara si atunci cand imi e bine, si atunci cand imi e rau! happy

| RAY a răspuns (pentru Pufulinna):

Pentru ce te rogi?

| Pufulinna a răspuns (pentru RAY):

Pentru sanatatea mea si a celor la care tin!

| aby1234 a răspuns:

La orice primejdie la orice nacaz la orice nevoie la orice bucurie ii multumesc! Am trecut prin multe si n-am cum sa nu-i multumesc! 1 om fara credinta se indreapta catre sfarsit nu exista faptura pe lumea asta sa nu creada in ceva! de cand a aparut omul a crezut in ceva... Nu vreau sa se creada cas mare credincios dar imi recunosc si pacatele si mi le asum in fata judecati de apoi, toti murim cand ne vine vremea v-ati gandit vreodata ca viata de apoi conteaza cel mai mult? si ce lasam in urma noastra!? Biblia spune ca vom fi judecati dupa 3 chesti 1- faptele bune 2-faptele rele 3- legea milei. Degeaba se dau uni mari jmecheri si alte chesti ca odata si odata tot murim nimeni nu este vesnic pe acest pamant! nimeni si nimic!

| Fericire04 a răspuns:

Da,insa nu am sa fiu ipocrita si am sa spun ca mie cel putin mi se intampla parca sa pun mai mult sufar cand ma rog la rau decat cand ma rog la bine si asta reprezinta pentru mine o chestie care ma afce sa ma simt vinovata.Sunt constienta de asta, as vrea sa schimb situatia, insa...
P.s.: ma rog in fiecare seara si multumesc pentru ziua oferita.

| Tedli_Cipi_1997 a răspuns:

Religia este o forma de spalat creiere si de manipulare a oprit si va opri omenirea din evolutie si multe altele deci ma cac pe ia religie si rugaciuna!