| Iunny17miaow a întrebat:

Voi va rugati? Cum? Cand? Unde? De ce? Pentru ce? Cui?

Răspuns Câştigător
| Minnie_7097 a răspuns:

Da si cred ca e un lucru destul de bun, cel putin te linistesti.
Cum? Cum crezi tu ca e mai bine nu e un text standard dupa care sa te rogi, fiecare in felul sauthinking
Cand? Cred ca oricand, atunci cand simti nevoia sa o faci, eu o fac de obicei seara inainte sa ma culc.
Unde? Oriunde, daca poti merge si la biserica macar odata pe saptamana, chiar daca nu poti sta mult macar in trecere.
De ce? Pai ti-am zis in primul rand te linistesti, te simti mai bine, te simti protejat.
Pentru ce? Pentru ce vrei tu, pentru ce simti ca trebuie, pentru ce ai nevoie, chiar si pentru a multumi.
Cui? Lui logic...pentru ca El te-a creat si Lui ii vei adresa orice rugaciune...lui Dumnezeu

7 răspunsuri:
| JBStandsForMe a răspuns:

Da, ma rog.
Tinand mainile impreunate ca si cum ai ruga pe cineva ceva.
Inainte sa adorm.
In camera mea.
Pentru sanatate si chestii din astea.
Lui Dumnezeu.

| Cretaker a răspuns:

>implicand ca Dumnezeu exista

| babydolldeea a răspuns:

Da, nu stiu o rugaciune normala, cand trec pe langa biserica sau cand sunt la biserica la o slijba, ca sa imi fie totul bine si sa ma inteleg bine cu toti sa nu dau de belele, pentru ca o data mi-am dorit un calculator nou si m-am rugat pentru asta si peste 3 zile tata la cumparat, lui Dumneziu cui altciuva? dar tu?laughing

| Funditsa a răspuns:

Uneori cand se intampla lucruri ciudate, nelinistitoare, inainte de culcare, imi fac rugaciunea, spunand o rugaciune si offf. u meu in gand (in gand totul dar in genunchi cu fata spre icoana). Ma linisteste intr-un fel. Lui Dumnezeu cui altcuiva?laughing)

| ana_8023 a răspuns:

Buna! eu uneori seara inainte sa adorm spun Tatal nostru mai ales cand am probleme, ma ajuta sa ma linistesc. poate ca este autosugestia.nu stiu dar ma simt eu altfel, mai bine.ma rog pentru mine si pentru cei la care tin

| Iunny17miaow explică:

Puteti sa va rugati si Maicii Domnului si ingerului pazitor si sfantului al carui nume il purtati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar de multe ori nu am pentru ce. cum? cum simt eu mai bine... cand? seara. unde? in pat acasa. de ce? pentru ca am religiosi in familie. pentru ce? pentru bunastare. cui? lui dumnezeu ca altu nu exista